فرماندار شهرستان تفت:

نهضت محرومیت‌زدایی از روستاهای تفت با یاد شهدا


"علیرضا نوکار" فرماندار شهرستان تفت در نشست خبری ستاد کنگره 4000 شهید استان گفت: محور برگزاری اهم برنامه‌های مرتبط با یادواره شهدا در سال جاری به خاطر کرونا با همکاری خیران و مردم، محرومیت‌زدایی و کمک به اقشار آسیب‌پذیر است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان تفت، "علیرضا نوکار " در نشست خبری ستاد کنگره 4000 شهید استان که با رعایت نکات بهداشتی در حسینیه آقا یزد برگزار شد افزود: برای کمک به نیازمندان به نیت شهدا تاکنون افزون بر چهار هزار سبد معیشتی با کمک بسیجیان تهیه و توزیع‌شده است.

وی ادامه داد: از زمان شروع اعلام برگزاری کنگره شهدا به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی‌شده که طرح‌هایی که قرار است در تفت به‌مانند سال‌های گذشته کلنگ زنی و احداث شود به نام شهدا باشد و تا روز برگزاری اختتامیه آن این طرح‌ها آماده بهره‌برداری خواهد بود.

نوکار افزود: در بسیاری از پروژه‌ها خیران به دلیل عشق و ارادت به شهدا ورود کرده و دولت را در اجرای پروژه‌ها همراهی کرده‌اند.

فرماندار تفت خاطرنشان کرد: نهضت محرومیت‌زدایی به نام شهدای استان یزد در روستاهای شهرستان تفت آغازشده و امیدواریم بتوانیم به نیابت از شهدا، خدمت‌رسانی شایسته و درخور شأن مردم شهیدپرور شهرستان تفت به این مردم داشته باشیم.

فرماندار شهرستان تفت به برخی از اقدامات صورت گرفته در راستای کنگره 4 هزار شهید استان در این شهرستان اشاره کرد و گفت: اهدای کتاب به کتابخانه توسط اداره ارشاد، نصب عکس شهدا در مسیر جاده تفت به یزد و داخل شهر تفت، دیدار با خانواده 400 شهید شهرستان تفت، دیدار با رزمندگان دوران دفاع مقدس، تکمیل سالن ورزشی در روستای علی‌آباد تفت، ساخت مجموعه چمن مصنوعی روستای صادق‌آباد، مرمت 13 مسجد شهرستان تفت، تهیه و توزیع 13 سری جهیزیه بین زوجین نیازمند و احداث 7 خانه برای محرومین ازجمله اقدامات صورت گرفته در شهرستان تفت است.

وی بیان کرد: حتی برخی طرح‌های آب‌رسانی نیز در همین قالب اجراشده که ازجمله آن‌ها می‌توان به ایجاد ۵ هزار متر شبکه آب‌رسانی، احداث هفت کیلومتر خط انتقال آب، بازسازی ۲۶ کیلومتر مسیر نهرها، لایروبی ۱۰ کیلومتر از قنوات و احداث بندهای خاکی و سنگی اشاره کرد.

فرماندار تفت با اشاره به بهبود کیفیت آب شرب مصرفی تفت افزود: امیدواریم با مشارکت گروه‌های جهادی، آب‌رسانی به روستاهای آسیب‌دیده از خشک‌سالی نیز انجام شود.

"سید مصطفی آقایی" فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان تفت نیز در این نشست با اشاره به اینکه ۴۰ خدمت برنامه‌ریزی‌شده در کنگره ملی شهدای استان در شهرستان تفت برنامه‌ریزی‌شده است، اظهار داشت: توزیع ۱۰ هزار بسته بهداشتی، توزیع ۴ هزار بسته فرهنگی، حمایت از ۴۰ نفر از بیماران خاص شهرستان تفت و تأمین و توزیع ۱۳ سری جهیزیه ازجمله این برنامه‌هاست.

وی خاطرنشان کرد: اهدای ۴۰۰ جلد قرآن کریم به مراکز فرهنگی در طرح پیمان جاودان، مشاوره حقوقی به ۳۱۰ نفر در طرح یاوران عدالت، چاپ چهار جلد کتاب در طرح معرفت ایثار، اهدای یک هزار و ۴۰۰ بسته غذایی به خانه سالمندان و  برگزاری مراسم ازدواج برای ۴۲ زوج در طرح ازدواج آسان صورت گرفت.

آقایی از اجرای طرح شیفت ایثار در قالب برنامه‌های دومین کنگره ملی شهدای استان یزد خبر داد و گفت: این طرح با همکاری ۴۰۰ نفر از کارگران شهرستان تفت اجراشده است.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان تفت ادامه داد: آزادی چهار زندانی جرائم مالی غیر عمد، نام‌گذاری ۲۸ نوزاد تازه متولدشده تفت به نام شهدای این شهرستان، تصویرگری ۴۲۰ مترمربع از دیوارهای سطح شهر به تصاویر شهدا از دیگر برنامه‌های اجراشده در شهرستان تفت است.آدرس کوتاه :