همايش پرچمداران بصيرت در تفت


همايش پرچمداران بصيرت در جمع مسئولان هيئت هاي مذهبي و مداحان شهرستان تفت در سالن اجتماعات اداره تبليغات اسلامي برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره  تبليغات اسلامي شهرستان تفت در اين همايش که امام جمعه، معاون فرماندار، بخشدار مرکزي و جمعي از مسئولان شهرستان حضور داشتند، حجت الاسلام محمد متوسل رئيس اداره تبليغات اسلامي شهرستان پيرامون آسب هاي عزاداري مطالبي بيان كرد و گفت: سعي شود عزاداري به گونه اي انجام شود که موجب آزار و اذيت مردم نشود و از آوردن علامات و شمايل مختلف در هيئت ها خوداري شود.

وي در ادامه اظهارداشت: اعمالي و کارهايي در عزاداري صورت گيرد که فکر و ذهن افراد را به سوي خدا و هدف هاي قيام عاشورا سوق دهد.

در ادامه جلسه حجت الاسلام محمد رضا مديح امام جمعه شهرستان گفت: هر ديني اخلاق خاص خود و عزاداري خاص خود را دارد، رعايت اخلاق اسلامي و انتقال آن به ديگران و اجابت دعوت الهي مي تواند موثر باشد ما بايد علم امامت را بياموزيم و به ديگران منتقل نمائيم و اگر مردم کلام آنان را بدانند پيرو آن مي شوند.

وي در ادامه اظهار داشت: هيئت عزاداري مثل يک خانواده است که مسئوليت آن به عهده شما مسئولان هيئت هاي مذهبي سپرده شده، اول بايد خودمان دعوت خدا و رسول را اجابت کنيم تا ديگران هم از عمل ما بياموزند.

اين همايش 24 آبان سال جاري برگزار شد.
 

آدرس کوتاه :