پيام تبريك به مناسبت تولد امام حسن مجتبي (ع)


بنا به گزارش روابط عمومي مركز آموزش فني و حرفه اي و علمي كاربردي امام خميني (ره) شهرستان تفت " علي شباني " طي پيامي فرارسيدن نيمه ماه رمضان المبارك و ولادت امام حسن مجتبي (ع) ، تبريك و تهنيت گفت.

 بنا به گزارش روابط عمومي مركز آموزش فني و حرفه اي و علمي كاربردي امام خميني (ره) شهرستان تفت " علي شباني " طي پيامي فرارسيدن نيمه ماه رمضان المبارك و  ولادت امام حسن مجتبي (ع) ،  تبريك و تهنيت گفت .
 
وي بيان كرد : در پانزدهمين شب رمضان سال سوم هجرينوزادي در مدينه بدينا آمد كه شباهت فراواني به پدر بزرگ خويش رسول خدا داشت . بعد از اينكه رسول خدا از سفر باز آمد در انتظار نزول جبرئيل بود .با آمدن وي پرسيد :كودك را چه بناميم ؟ جبرئيل پاسخ داد :نام فرزند هارون بود كه عربي آن حسن مي شود ،چون علي نسبت به تو مثل هارون است نسبت به موسي .نام او را حسن بگذار .
وي افزود : امام حسن(ع) چشمه ای جوشان و خروشان از خورشید پر ثمر و با برکت ولایت است که در ماهی عزیز و با شکوه پا به عرصه هستی نهاد و این ماه را با قدوم پربرکت خود آراست. ماه رمضان چون صدفی می ماند که گوهر بسیار گرانبهایی را در سینه خود دارد و بر خود می بالد و بر ماه های دیگر می نازد. امام مجتبی(ع) همچون ستاره ای درخشان در این ماه نورافشانی می کند. امروز منزل رسالت غرقِ شادی و سرور و دل پاک خاندان عصمت از این فرزند با برکت خشنود است.
ای خاندان رسالت و امامت، فرخنده میلاد امام حسن مجتبی(ع) را به تمامی شما انوار پاک تبریک می گویم. 
آدرس کوتاه :