پيام تسليت رئيس مركز فني و حرفه اي به مناسبت سالروز شهادت امام محمد باقر (ع)


رئيس مركز آموزش فني و حرفه اي ، امام محمد باقر(ع)را یکی ازراویان اصلی واقعه کربلا دانست و گفت:ایشان در احیای مکتب عاشورا و ترویج مذهب شیعه نقش به سزایی داشتند.

 
  حضرت امام محمد باقر (علیه‌السلام) می‌فرمایند:
بهترین چیزی را که دوست دارید درباره شما بگویند، درباره مردم بگویید.
(بحارالانوار، دار احیاء التراث العربی، ج 65، ص 152)
به گزارش روابط عمومي مركز آموزش فني و حرفه اي امام خميني (ره) شهرستان تفت، رئيس مركز
 با تسلیت سالروزشهادت امام محمد باقر(ع)گفت : این روزها، آسمان مدینه دگر بار، در پس غروب غم، کز کرده است. بقیع، دوباره سیاه پوشیده است؛ و باز زخمی عمیق بر جگر شیعه شعله می‌كشد.
این بار، پنجمین ناخدای کشتی ایمان، او که دریا دریا علم، از سینه‌اش جاری بود، او که از کلامش وحی می‌جوشید و از زبانش باران حدیث می‌بارید، چهره در خاک کشیده است؛ مظلوم و غریبانه.
وارث دردهای کربلا بود و علم بی‌کرانش، بیدارکننده خاک؛ و رسایی خطبه‌هایش لرزه بر اندام جاه‌طلبان می‌انداخت. باقرالعلوم بود و گسترش‌دهنده و شکافنده دانش.
وي افزود : پیامبرگرامی (ص)لقب باقر به معنای شکافنده علوم را به ایشا ن دادند و حضرت نیز با ایجاد نهضت علمی در جهان اسلام، تاثیر بسیار زیادی در ترویج مکتب شیعه و توسعه آن در تمام کشورهای اسلامی درزمان بنی عباس داشتند.امام باقر(ع)  شاگردان بسیاری را تربیت کردند که این میراث ماندگار موجب تفسیر صحیح و دقیق کتاب های مذهب شیعه و شفاف سازی مسیر آن با منشاءوحی الهی و سنت نبوی شد.
" علي شباني " افزود:امام محمد باقر(ع)در کودکی شاهد واقعه سهمگین کربلا بودند و پیوسته این واقعه درذهن حضرت باقی بود، به همین دلیل ایشان ازراویان اصلی این رخداد بودند و نقش به سزایی در احیای مکتب عاشورا داشتند.
وی با اشاره به ظهور مکتب های انحرافی مختلف در زمان امامت امام محمد باقر(ع)خاطرنشان کرد:بعد ازواقعه عاشورا حکومت بنی امیه رو به ضعف گذاشت وپس از به حکومت رسیدن بنی عباس مکاتب انحرافی زیادی از جمله اشعری گری که به جبراعتقادداشتند، در این دوره ایجادشد، به همین دلیل حکام بنی عباس ازامام محمد باقر(ع)در ترویج شیعه استفاده کردند و ایشان نیزتلاش زیادی با تکیه برمنشاءوحی الهی برای مقابله با این مکاتب کردند.
" شباني " یادآور شد:امام محمد باقر(ع)درتمام عمربا کیاست و فراست خویش به مبارزه باحکومت های ظالم پرداخته ودربرملا کردن نظام ظالم بنی امیه نقش به سزایی داشتند و سیره اخلاقی ایشان در تربیت مسلمانان نقش مهمی را ایفا کرد.  
حضرت امام محمد باقر(ع)۱۹سال و ده ماه پس از شهادت پدر بزرگوارشان حضرت امام زین العابدین (ع)زندگی کردند و در تمام این مدت به انجام  وظایف خطیر امامت ،نشر و تبلیغ فرهنگ اسلامی واجراکردن سنت های جد بزرگوارشان درمیان خلق پرداختند و لحظه ای ازاین وظیفه غفلت نفرمودند.
 السلام علیک یا محمد بن علی، ایها الامام الباقر، یابن رسول الله
هفتم ذی الحجه سالروز شهادت امام مومنان و پنجمین پیشوای عطوف شیعیان،امام محمد بن علی الباقرعلیهم السلام را به  محضر مبارك وليعصر ارواحنا فداء كه در كنار مزار بي زائر امام معصوم به سوگ نشسته اند
 و عموم شیعیان جهان تسلیت عرض می کنیم
آدرس کوتاه :