پيام رئيس مركز فني و حرفه اي به مناسبت سالروز ازدواج حضرت علي (ع) و فاطمه زهرا (س)


ازدواج حضرت علی (ع) و حضرت زهرا (س) نمایش اوج بندگی معبود

به گزارش روابط عمومي مركز آموزش فني و حرفه اي امام خميني (ره) شهرستان تفت ، رئيس مركز طي پيامي سالروز ازدواج حضرت علي (ع) و فاطمه زهرا را تبريك گفت در اين پيام آمده است :

بسم الله الرحمن الرحیم
لباس یاس بر تن کرد زهرا /  کنار دست او بنشست مولا
محمد خطبه خواند زهرا بلی گفت  / غلط گفتم بلی نه یا علی گفت .
 
امرزو سالروز خجسته ژیوند آسمانی و فرازمینی دو فرد که بهترین زن از زنان و بهترین مرد از مردان عالم هستند می باشد .
یعنی سالروز ازدواج امیرمومنان علی (ع) و فاطمه زهرا (س
این عید رو به محضر حضرت بقیه الله الاعظم و مقام معظم رهبری و شیعیان آن حضرت تبریک میگویم
و همچنین سالروز امامت ۱۰ امام شیعیان حضرت امام علی النقی (ع) را تبریک میگویم
کوچه پس کوچه های مدینه حال و هوای دیگری به خود گرفته است پیوند آب و آینه همه را به تکاپو انداخته است دو انسان پاک و مطهر لحظه زیبای ازدواج خود را جشن گرفته اند.
 
زمین زیباترین لحظات را پایکوبان به سرور و شادی می پردازد، فرشتگان به واسطه این هلهله و شادی به زمین آمده اند تا گل هایی از جنس نور بر سر اولین امام شیعیان و ام ابیها بریزند.

مدینه امروز دست افشان اتفاق زیبا و مبارکی است پیوند دو موجود آسمانی در کوچه های بی پناه شهری که بچه ها هر شب منتظر نان و رطب هستند تلاقی عشق و محبت و دوستی است.

پیوند خجسته ای که در خود لحظه ها و سال های غم و اندوه آینده را در سر می پروراند لحظه ناله ها و راز و نیازهای مولا علی (ع) در چاه و شکستن پهلوی حضرت زهرا (س).

امشب ستاره ها کاروان جشن به راه انداخته اند و فرشتگان و ملائک لحظه ها را به نظاره نشسته اند تا در گذرگاه وصال دو شاخه مهربانی و عشق پایکوبی کنند.

امشب زیباترین عطیه الهی با همراهی فرشتگان پای در خانه نور می گذارد خانه ای که از آن حضرت علی (ع) مردی از دیار بهشت است که در عین صلابت و ابهت در برابر پیامبر اکرم (ص) متواضع و صبور نشسته است.

به واقع در کجای این دنیای خاکی همتایی برای حضرت زهرا (س) و در عین حال همسری در شان حضرت علی (ع) پیدا می شد و کدام گل سرسبد آفرینش می توانست همسری علی علیه السلام را بپذیرد اگر فاطمه (س) نبود.

چه کسی چون حضرت علی (ع) می توانست با همه فروتنی و جلال و جمال در ایمان لایق و شایسته خواستگاری از بزرگ بانوی عالم باشد بانویی که بی نظیرین و بی همتاترین همسر برای امام اول شیعیان بود.

بانویی که نه تنها دختر رسول خدا (ص) بود بلکه در پاکی، عصمت، الهی بودن و مقام بلندش نزد خدا کسی شک و تردید به خود راه نمی داد و بسیاری از مردان عرب آرزوی همسری چنین گل سرسبدی را داشتند.

هدف از ازدواج مولای متقیان علی (ع) و بانوی عالمیان فاطمه زهرا (س) کمال انسانی و رضایت خداوندی و نمایش اوج بندگی معبود بود.

ازدواجی که می تواند الگوی تمامی انسان ها برای پیوند آسمانی باشد پیوندی که اگر هدف آن رسیدن به کمال، آرامش، آسودگی خاطر، سادگی، بی ریایی، ایمان واقعی، اخلاق نیکو و رفتار پسندیده باشد بدون شک سعادت دنیوی و اخروی پاداش آن خواهد بود.
 
 

 


گفتم که خدا مرا مرادی بفرست،طوفان زده ام مرا نجاتی بفرست،
فرمود که با زمزمه ی
یامهدی،نذرگل نرگس صلواتی بفرست

 

 

 

 
آدرس کوتاه :