برگزاری جلسه ستاد مقابله با ویروس کرونا شهرستان تفت

جلسه ستاد مقابله با ویروس کرونا شهرستان تفت با ریاست سرپرست فرمانداری و با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری و سایر اعضا برگزار و آخرین روند شیوع ویروس در شهرستان بررسی و بر اقناع‌سازی اقشار بر تزریق دوز سوم واکسن تأکید شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان تفت؛ "محمد دهشیری" در جلسه ستاد مقابله با ویروس کرونا این شهرستان خواستار آمادگی مراکز بهداشتی و درمانی در راستای احتمال شیوع پیک ششم شیوع ویروس کرونا خبر داد و گفت: با توجه به افزایش موارد مبتلایان سرپایی به ویروس کرونا احتمال وقوع پیک ششم ویروس کرونا در استان و شهرستان وجود دارد و لازم است امکانات لازم برای رسیدگی به بیماران احتمالی فراهم شود.

سرپرست فرمانداری تفت تأمین سلامت مردم را خط قرمز ستاد کرونا دانست و افزود: لازم است برای جلوگیری از شیوع پیک ششم ویروس کرونا نظارت بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی در اماکن مختلف و کنترل واکسیناسیون کارکنان و کارگران افزایش یابد.

دهشیری بیان داشت: ضروری است مدیران ادارات و واحدهای تولیدی، روند واکسیناسیون کارکنان و کارگران خود را کنترل نموده و درصورتی‌که فردی واکسن نزده است باید در هفته دومرتبه جواب منفی تست کرونا را به مدیران ارائه نماید در غیر این صورت از ورود آن فرد به اداره و واحد تولیدی جلوگیری خواهد شد.

رئیس ستاد مقابله با ویروس کرونا شهرستان تفت به در پیش بودن تعطیلات نوروزی اشاره و گفت: با توجه به در پیش بودن تعطیلات نوروزی لازم است تدابیر لازم به‌منظور فراهم نمودن شرایط میزبانی از مسافران نوروزی توأم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی اندیشیده شود و در جلسات آتی ستاد مقابله با کرونا این شهرستان این موضوع در دستور کار قرار گیرد.

"سید محمود واعظ پور" سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان در جلسه ستاد مقابله با ویروس کرونا به اثرات تزریق بالای 96 درصدی واکسن در شهرستان اشاره و بیان داشت: فوت‌شدگان ناشی از ابتلا به ویروس کرونا در شهرستان تفت در ماه دی به یک نفر رسیده درحالی‌که این آمار در آذرماه چهار مورد بود اما روند افزایشی مبتلایان سرپایی به ویروس کرونا نگران‌کننده است.

"محمدرضا میر شمسی" سرپرست مرکز بهداشت شهرستان نیز در این جلسه به گزارشی از روند شیوع ویروس کرونا از زمان شیوع در کشور تاکنون پرداخت.

میر شمسی در ادامه این گزارش بیان داشت: بیشترین میزان بستری بیماران ناشی از ابتلا به ویروس کرونا در مرداد و شهریور سال جاری هم‌زمان با شیوع پیک پنجم بود و بیشترین مرگ‌ومیر ناشی از شیوع این ویروس نیز آبان و آذر سال گذشته و هم‌زمان با شیوع پیک سوم این ویروس بود و کمترین میزان ابتلا و بستری نیز مربوط به دی‌ماه سال جاری است.

سرپرست مرکز بهداشت تفت کم شدن آمار مبتلایان، بستری‌ها و مرگ‌ومیر ناشی از ویروس کرونا را تزریق مناسب واکسن در شهرستان دانست و بیان داشت: تزریق واکسن کرونا در دوز اول مربوط به جمعیت بالای 12 سال در شهرستان به 96 درصد رسیده که این میزان در تزریق نوبت دوم حدود 93 درصد و در تزریق دوز سوم 60 درصد است.