فرماندار تفت:

به گزارش کمیته اطلاع‌رسانی ستاد انتخابات شهرستان تفت، "علیرضا نوکار" رئیس هیئت اجرایی انتخابات شهرستان تفت گفت: یکی از مهم‌ترین وظایف هیئت اجرایی انتخابات، تعیین تعداد و محل شعب اخذ رأی است که این مهم با در نظر گرفتن وضعیت تعداد آراء در دوره‌ گذشته، امکانات موجود در شعب، وضعیت اینترنت و در نظر گرفتن شرایط بهداشتی موردنیاز برای رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی مقابله با بیماری کرونا انجام و پس از بررسی‌های میدانی 97 شعبه برای انتخابات ۱۴۰۰ در نظر گرفته شد.

فرماندار شهرستان تفت خاطرنشان کرد: 2 شعبه سیار و 12 شعبه ثابت کار اخذ رأی واجدین شرایط انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر را در شهر تفت انجام می‌دهند.

وی ادامه داد: برای اخذ رأی اهالی روستاهای بخش مرکزی شهرستان تفت 45شعبه پیش‌بینی و جانمایی شده است که 11 شعبه آن ثابت و 34 شعبه آن سیار است و شعب سیار در تمامی مناطق روستایی بخش مرکزی بر اساس زمان‌بندی صورت گرفته برای جمع‌آوری آرای مردم شریف روستاهای این بخش حضور خواهند یافت.

نوکار به شعب پیش‌بینی‌شده برای بخش نیر اشاره و بیان داشت: 4 شعبه ثابت و 18 شعبه سیار در مناطق شهری و روستایی بخش نیر کار جمع‌آوری رأی داوطلبان واجد شرایط سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا را انجام خواهند داد.

رئیس هیئت اجرایی انتخابات شهرستان تفت از تعیین 16 شعبه اخذ رأی برای بخش گاریزات این شهرستان خبر داد و تصریح نمود: 2 شعبه ثابت و 14 شعبه سیار برای حضور در شهر بخ و سایر مناطق روستایی بخش گاریزات پیش‌بینی‌شده است.

وی بابیان اینکه علاوه بر این در انتخاب شعب اخذ رأی دقت شده که فضاهایی انتخاب شوند که با دارا بودن درب‌های ورودی و خروجی مجزا از تهویه مناسب برخوردار باشند گفت: با توجه به حساسیت این دوره از انتخابات به لحاظ بیماری کرونا تمام تلاش مسئولین بر این است که مراجعه‌کنندگان کمترین زمان ممکن را در شعبه اخذ رأی حضورداشته باشند تا ضمن جلوگیری از تجمع بتوانند بدون دغدغه اقدام به رأی دادن نمایند.

فرماندار تفت اظهار کرد: شهرستان تفت آماده برگزاری انتخاباتی پرشور و سالم با حضور حداکثری مردم است و تمام تلاش مجریان و عوامل برگزاری انتخابات در این شهرستان، مهیاکردن بستر حضور پرشور مردم در پای صندوق‌های رأی در عین بی‌طرفی کامل و رعایت مر قانون است و امیدوارم با حضور حداکثری مردم مؤمن و متعهد شهرستان در انتخابات برگ زرین دیگری به افتخارات نظام جمهوری اسلامی ایران در این شهرستان افزوده شود.