امام‌جمعه تفت:

استفاده از فضای مجازی برای آموزش مطالب آموزنده به مخاطبان

امام‌جمعه تفت گفت: اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان تفت با تشکیل گروه‌هایی نسبت به آموزش مطالب آموزنده به مخاطبان در فضای مجازی اهتمام بخشد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان تفت؛ "حجت‌الاسلام علی‌محمد گلوردی" امام‌جمعه شهر تفت در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی این شهرستان که با حضور فرماندار و سایر اعضا برگزار شد از تلاش‌های مجموعه کتابخانه‌های شهرستان تقدیر کرد و بیان داشت: مسئله کتاب و کتاب‌خوانی از اهمیت بالایی برخوردار است اما متأسفانه سرانه مطالعه در کشور پایین است و باید با راهکارهای مناسب افزایش این سرانه را شاهد باشیم.

وی ادامه داد: اهمیت مطالعه و کتاب‌خوانی مورد تأکید مقامات نظام جمهوری اسلامی به‌ویژه مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی ) است و باید با انجام راهکارهایی علمی ، میزان مطالعه را در شهرستان افزایش دهیم.

امام‌جمعه تفت به ایجاد فضای مناسب در کتابخانه‌ها برای ترغیب نسل‌های مختلف در این فضا اشاره و بیان داشت: فضای مناسب در کتابخانه ، وجود کتب مناسب در حوزه‌های مختلف و استفاده از پتانسیل‌های مالی به‌منظور تأمین مخارج کتابخانه‌های عمومی می‌تواند در مراجعه افراد به کتابخانه‌ها و افزایش سرانه مطالعه در شهرستان تأثیر گزار باشد.

حجت‌الاسلام گلوردی تصریح: اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان می‌تواند با تشکیل گروه‌هایی فعال و خلاق نسبت به آموزش مطالب آموزنده به مخاطبان در فضای مجازی اقدام نماید که این کار نیز می‌تواند ترغیب افراد به مطالعه را در پی داشته باشد.

"محمدجواد نعمتی" معاون سیاسی،امنیتی و اجتماعی فرمانداری تفت نیز در این جلسه به برگزاری یازدهمین دوره جشنواره کتاب‌خوانی رضوی اشاره و خاطرنشان کرد: راهکارهای افزایش مشارکت جامعه هدف این مسابقه و رسیدن برگزارکنندگان به اهداف برگزاری این جشنواره با همکاری ادارات و سازمان‌های شهرستان امکان‌پذیر خواهد شد و در فرصت باقیمانده مدیران ادارات در این زمینه همکاری لازم با اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان را در دستور کار قرار دهند.

نعمتی امکانات شهرستان درزمینه ترویج فرهنگ مطالعه مناسب دانست و اظهار داشت: باید از امکانات موجود در کتابخانه‌ها و سایر ادارات در زمینه ترویج فرهنگ مطالعه استفاده بهینه را برد و با شیوه‌های جدید جامعه هدف را به مطالعه ترغیب نمود.

"هادی قاسمی" رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان تفت در این جلسه گزارشی از اقدامات صورت گرفته در راستای افزایش مشارکت مردم شهرستان در یازدهمین دوره جشنواره کتاب‌خوانی رضوی ارائه نمود.

قاسمی از صدور گواهی آموزشی برای کارکنان ادارات و سازمان‌های شهرستان شرکت‌کننده در این جشنواره خبر داد.

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان افزود: کتابخانه دکتر واحد تفت به‌عنوان پایلوت برای حضور مروجان جشنواره کتاب‌خوانی رضوی انتخاب‌شده و از اوایل مهرماه شاهد حضور این افراد در شهرستان خواهیم بود.

توضیح طرح مانا توسط "مجید فصاحت" رئیس اداره بهزیستی شهرستان و درخواست همکاری از اعضای انجمن برای اجرای این طرح در سطح شهرستان آخرین بخش جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان تفت بود.