به گزارش روابط عمومی فرمانداری تفت، "محمود زارع" در ابتدای این نشست ضمن شکرگزاری به درگاه حضرت دوست به دلیل سلامتی کامل رهبر معظم انقلاب اسلامی(مدظله العالی)، با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای والامقام دوران هشت سال دفاع مقدس گفت: دوران دفاع مقدس یکی از درخشان ترین بخش های دوران انقلاب شکوهمند اسلامی است که مردم شریف و غیور ایران اسلامی جانانه و عاشقانه با تبعیت از رهبر فرزانه خویش در برابر ظالمان و متجاوزان ایستادند و صحنه های بی بدیلی را خلق کردند.

فرماندار تفت با تلاوت آیاتی از قرآن کریم گفت: یکی از مهم ترین مصداق نیکوکاران و هدایت یافتگان شهدای والامقامی هستند که در مسیر قرب الهی و دفاع از کیان اسلام و کشور جان عزیز خویش را تقدیم کردند.

وی افزود: شهدای والامقام عارفان و عاشقانی بودند که متاع ناچیز دنیا را رها کرده و با بهره گیری از سیره متعالی حضرت سید الشهداء(ع) رضایت باریتعالی را بر هرچیز ارجحیت دادند و خالق لحظه های بی نظیری در تاریخ شدند.  

فرماندار تفت با اشاره به نقش مهم خانواده معظم شهدای والامقام اظهار داشت: صبوری و استقامت خانواده معظم شهدا به ویژه مادران و پدران این سروهای کرامت و آزادگی شایسته تجلیل است و هفته دفاع مقدس فرصت ارزشمندی برای تجلیل از این جانفشانی هاست.

زارع با تاکید بر اهمیت ترویج فرهنگ ایثار و نثار اظهار داشت: ترویج فرهنگ جهاد و شهادت تضمین کننده امنیت و استقلال کشور در همه بخشهاست و همه دستگاهها به ویژه دستگاههای فرهنگساز باید با جدیت در این رابطه برنامه ریزی نمایند.

فرماندار تفت با ارائه ارزیابی از مفهوم واژه "دفاع" ادامه داد: دفاع هشت ساله چون مبتنی بر همه ارزشها و اصول اسلامی، اخلاقی و انسانی بود دفاعی مقدس است و فرهنگ غنی دفاع مقدس باید بیش از پیش نشر یابد.

وی بر انجام برنامه های خلاقانه، نوآورانه و هنرمندانه در هفته دفاع مقدس تاکید کرد و گفت: باید در برنامه های این هفته مشارکت همه مردم و اقشار در نظر گرفته شود و همه برنامه های هفته دفاع مقدس قبل از هر چیز باید وجهی مردمی داشته باشد.   

بر اساس این خبر، برگزاری رژه نیروهای مسلح به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس، غبارویی و عطرافشانی گلزار شهدا، دیدار از خانواده معظم شهدا و ایثارگران، برپایی راهپیمایی خانوادگی از محل ورودی تفرجگاه دره گاهان، کلنگ زنی برخی پروژه های عمرانی و برگزاری همایش رزمندگان دفاع مقدس از مهم ترین برنامه های هفته دفاع مقدس خواهد بود.