سرپرست اداره کل روابط عمومی استانداری و عضو  ستاد انتخابات استان یزد در نشست شورای اداری شهرستان تفت مشارکت حداکثری و حماسی مردم در انتخابات 29 اردیبهشت ماه را پیروزی آحاد ملت غیور ایران اسلامی ارزیابی کرد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری تفت، "داوود پاک طینت" در این نشست که فرماندار، برخی ائمه جمعه و مدیران دستگاههای اجرایی شهرستان تفت حضور داشتند با اشاره به برگزاری انتخابات 29 اردیبهشت ماه گفت: تحقق چهار مقوله، سلامت، امنیت، قانونمداری و حضور حداکثری از اهمیت بالایی در عرصه انتخابات برخوردار است.

سرپرست اداره کل روابط عمومی استانداری یزد با تاکید بر اهمیت عنصر سلامت در برگزاری انتخابات، آن را یکی از دستاوردهای ارزشمند انقلاب اسلامی عنوان و بر تحقق خواست مردم در عرصه انتخابات تاکید کرد.

پاک طینت امنیت را دارای دو وجه فیزیکی و روانی ارزیابی کرد و گفت: خوشبختانه با تلاش همه عوامل امنیتی و انتظامی، تامین امنیت فیزیکی عرصه انتخابات همواره از افتخارات نظام مقدس جمهوری اسلامی بوده است.

وی امنیت روانی در عرصه انتخابات را مهم برشمرد و افزود: امنیت روانی در انتخابات بدین معناست که هیچ کس نباید به خاطر حمایت قانونی از هر یک از نامزدهای انتخاباتی که توسط مراجع قانونی تایید شده اند، بدهکار باشد، و همه باید برای انجام فعالیت های قانونی انتخاباتی، احساس امنیت کنند. وی تحقق این موضوع را عاملی مهم در افزایش مشارکت مردم ارزیابی کرد.

عضوستاد انتخابات استان یزد با بیان این که چتر گسترده تحقق سلامت و امنیت انتخابات، قانونمداری است ادامه داد: ریل گذاری در عرصه انتخابات، در حقیقت بر محور و اصل قانونمداری است و همه عوامل برگزاری و نامزدها و طرفداران در عرصه انتخابات باید به آن توجه داشته باشند.

وی جلب اعتماد مردم و تقویت روحیه خودباوری را تضمین کننده حضور حداکثری در پای صندوق های رای عنوان کرد و اظهار داشت: تحقق مشارکت حداکثری مردم در برگزاری انتخابات 29 اردیبهشت ماه، در حقیقت پیروزی آحاد مردم غیور ایران اسلامی قلمداد شده و افتخاری برای همگان خواهد بود.

پاک طینت ابراز امیدواری کرد: 29 اردیبهشت ماه به برگ درخشانی در تاریخ پرتلالو انقلاب شکوهمند اسلامی ایران در راستای مشارکت مردم در عرصه خطیر تعیین سرنوشت خویش بدل شود.

وی همچنین گزارشی از اقدامات و فعالیت های مرکز اسناد ملی استان یزد ارائه و خواستار مشارکت همه دستگاهها در کمک به ثبت اسناد اداری و تاریخی شد.