فرماندار تفت در دیدار با جمعی از کارشناسان حوزه بازرسی و ارزیابی عملکرد فرمانداری های سراسر استان یزد که در محل مرکز آموزش و پژوهش آب و فاضلاب شهرستان تفت برگزار شد بر نظارت و ارزیابی برای اجرای دقیق منشور حقوق شهروندی تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری تفت، "محمود زارع رشکوییه" در ابتدای این نشست با آرزوی قبولی عزاداری های همگان در ایام سوگواری شهادت حضرت اباعبدا... الحسین(ع) و یاران باوفای ایشان، از مردم عزادار، مومن و ولایتمدار شهرستان تفت در برگزاری باشکوه و باعظمت مراسم های سوگواری شهادت سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدا... الحسین(ع) و یاران باوفای ایشان تجلیل و قدردانی کرد.

فرماندار تفت با خیرمقدم به کارشناسان حوزه بازرسی و ارزیابی عملکرد فرمانداری های سراسر استان یزد از خدمات و تلاشهای آنان در حوزه های بازرسی و نظارت قدردانی کرد و گفت: نظارت و بازرسی یکی از ضروری ترین ابزارها برای تضمین سلامت اداری در سازمان و کمک به ارائه خدمات شایسته به مردم است. وی ادامه داد: نقش کارشناسان بازرسی، نقشی مهم و حیاتی در این رابطه است چرا که وظایف آنان، با سلامت اداری و رعایت دقیق قانون ارتباط تنگاتنگ و نزدیک دارد.  

زارع در بخش دیگری از سخنانش با تاکید بر توجه ویژه به رعایت شخصیت و آبروی افراد در نظارت و بازرسی ها ادامه داد: بازرسی ها و قضاوت در این حوزه باید بر اساس گزارشهای متقن و موجه باشد تا اعتماد به بازرسان افزایش یافته و همه افراد، واحد بازرسی و ارزیابی عملکرد را ملجأ و پناهی برای خود برای دستیابی به حقوقشان تلقی کنند.

وی افزود: نباید از یاد برد که گام اول در عرصه بازرسی و نظارت ، تذکر و آگاهی بخشی است چرا که بسیاری از مسائل و مشکلات جاری اداری ناشی از عدم آگاهی برخی کارکنان به وظایف اداری خویش است.

فرماندار تفت رعایت دقیق قانون و برخورد قاطع با متخلفان و اصلاح شیوه ها و مسیرهای غلط اداری را از دیگر وظایف بازرسان ارزیابی و بر رعایت آنان تاکید کرد.

وی در ادامه با بیان این که یکی از مواردی که می باید در بازرسی ها مدنظر باشد مسئله رعایت مفاد منشور حقوق شهروندی است اظهار داشت: اجرای دقیق منشور حقوق شهروندی، نیازمند ارائه آموزش و نظارت بر اجراست چرا که در صورت تحقق درست آن، بسیاری از موانع در مسیر تکریم ارباب رجوع و ارتقاء سطح ارائه خدمت سریع و جامع به مردم مرتفع خواهد شد.

فرماندار تفت در پایان بر تسلط و آگاهی کافی اعضای بازرسی و نظارت بر مفاد این منشور تاکید کرد.