فرماندار تفت در نشست انجمن عمومی کتابخانه های شهرستان، بر ضرورت برنامه ریزی هنرمندانه برای بزرگداشت باشکوه مراسم روز و هفته کتاب تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری تفت، "محمود زارع رشکوییه" در ابتدای این نشست که با حضور بخشداران و دستگاههای مربوط در محل فرمانداری تفت برگزار شد با اشاره به اهمیت ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی گفت: جامعه ای که مبنا و اصول آن بر اساس کتاب که نماد آگاهی، دانش و بصیرت است، باشد قطعا جامعه ای مستقل، آزادیخواه و مترقی است و هیچ فرهنگ بیگانه ای نمی تواند چنین جامعه ای را مورد تهدید فرهنگی قرار دهد.

فرماندار تفت با اشاره به در پیش بودن هفته و روز کتاب، بزرگداشت شایسته این مناسبت را راهی برای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی دانست و گفت: کتاب، چراغ فروزان و درخشانی است که بیداری و بینش را به استفاده کنندگانش می بخشاید و اهدا می کند و از همین منظر است که کتاب را بهترین دوست انسان می دانند.

زارع برنامه ریزی برای بزرگداشت شایسته روز کتاب را وظیفه همه دستگاههای فرهنگی و حتی غیر فرهنگی در شهرستان عنوان کرد و افزود: ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی ، وظیفه ای همگانی است چرا که خیر آن به آحاد جامعه می رسد و مختص قشر و یا صنف خاصی نیست.

وی با بیان این که مدیریت ارشد شهرستان تفت، آمادگی کامل دارد تا از برنامه های هنرمندانه و مبتکرانه در این رابطه حمایت کند اظهار داشت: تدوین سند توسعه فرهنگ کتابخوانی در شهرستان تفت، یکی از نیازهای فرهنگی این شهرستان اصیل و غنی است که باید در دستور کار متولیان امر قرار گیرد.

در ادامه این نشست رییس کتابخانه های عمومی شهرستان تفت نیز با قدردانی از حمایت های مدیریت ارشد شهرستان در کمک به توسعه مراکز کتابخوانی و فرهنگ کتاب در شهرستان گفت: طی سالهای اخیر اقدامات خوب و مناسبی در حوزه فرهنگ کتاب در سطح شهرستان  به ویژه در نواحی روستایی صورت گرفته است که نتیجه مشارکت و همکاری همه بخشهاست.

"هادی قاسمی" با اشاره به نامگذاری  24  آبان به عنوان روز کتاب و کتاب‌خوانی اظهار داشت: برنامه های خوب و مناسبی برای نکوداشت این مناسبت فرهنگی اندیشیده شده است.

وی از انجام عضویت رایگان کتابخانه های عمومی شهرستان تفت در 24 آبان ماه خبر داد و به ارائه گزارشی از برنامه‌ها و اقدامات پیش بینی شده این نهاد برای بزرگداشت روز و هفته کتاب پرداخت.

در ادامه این نشست، اعضاء به بیان دیدگاهها و نکته نظرات خود پرداختند و تصمیمات لازم اتخاذ شد.