به گزارش روابط عمومی فرمانداری تفت به نقل از اداره کتابخانه های عمومی شهرستان تفت، "محمود زارع"  با قدردانی از زحمات اداره کتابخانه های عمومی شهرستان تفت، عملکرد این دستگاه را رضایت بخش توصیف کرد و افزود: بهترین یار انسان کتاب است و کتاب چیزی است که به یادگار می ماند و به نوعی دوست انسان است.

فرماندار تفت در ادامه تصریح کرد: وقتی کتابخانه های شهر را آماده سازی و تجهیز کنیم در واقع یک فضای مناسب برای شهروندان ایجاد کرده ایم که با طیب خاطر در این فضای آرام به مطالعه بپردازند و از خدمات کتابخانه بهره ببرند که امیدواریم با همکاری تمام دستگاه ها، شهرستان تفت پیشتاز قافله کتاب و کتابخوانی استان باشد.

در ادامه  سرپرست اداره کل کتابخانه های استان یزد با اشاره به اینکه  نهاد کتابخانه های عمومی یکی از ارکان فرهنگی جامعه ماست ، گفت: باید در اجتماع  نهادینه  شود که کارهای خیرین سمت و سوی فرهنگی گرفته  و نیز معطوف به کتابخانه ها و کتابخوانی  گردد.

"علی ملا عباسی" در ادامه اظهار داشت: استان یزد در کشور به لحاظ شاخص های کتابخانه ای حائز رتبه برتر می باشد و شهرستان تفت نیز در برخی از شاخص ها رتبه ی نخست استان را داراست.

در ابتدای این جلسه "هادی قاسمی" با ارائه گزارش مبسوطی از عملکرد مجموعه کتابخانه های عمومی شهرستان تفت به اقدامات صورت گرفته در این حوزه اشاره کرد.