هم‌زمان با هفته دفاع مقدس؛

نواخته شدن زنگ مهر و مقاومت در مدارس شهرستان تفت

مراسم آغاز سال تحصیلی شهرستان تفت هم‌زمان با هفته دفاع مقدس با حضور امام‌جمعه تفت، فرماندار شهرستان تفت و جمعی از مسئولین ادارات شهرستان در دبیرستان ملاصدرا تفت برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان تفت، مراسم آغاز سال تحصیلی شهرستان تفت و نواخته شدن زنگ مهر و مقاومت با حضور "حجت‌الاسلام‌ علی‌محمد گلوردی" امام‌جمعه تفت، "علیرضا نوکار" فرماندار شهرستان تفت و جمعی از مسئولین در دبیرستان ملاصدرا تفت برگزار شد.

"حجت‌الاسلام علی‌محمد گلوردی" امام‌جمعه تفت در این مراسم به هم‌زمانی بازگشایی مدارس با هفته دفاع مقدس اشاره و بیان داشت: از چهار هزار شهید استان یزد هزار نفر از آنان را شهدای دانش‌آموز تشکیل می‌دهند و در ایام دفاع مقدس شاهد بودیم در ایام عملیات تعدادی زیادی از دانش آموزان یک کلاس عازم جبهه‌های نبرد حق علیه باطل می‌شدند و پس از پایان عملیات و آغاز دوباره کلاس درس نیمی از کلاس یا به شهادت رسیده یا به‌افتخار جانبازی نائل می‌آمدند و یا اسیر می‌شدند.

امام‌جمعه تفت ادامه داد: شما دانش آموزان امروز جای دانش آموزان آن زمان را پرکرده‌اید و باید قدر این مکان مقدس که در آن حضور دارید را بدانید و با فراگیری علم و دانش مشکلات پیش روی توسعه کشور را بردارید.

حجت‌الاسلام گلوردی اظهار داشت: امروزه جهان در حال استفاده از علم و دانش دانشمندان ایرانی است و شما دانش آموزان نیز می‌توانید با کسب علم و دانش به درجه‌های بالای علمی دست پیداکرده و جا پای دانشمندان بزرگ ایرانی بگذارید.

تهذیب و خودسازی سفارش بعدی امام‌جمعه تفت به دانش آموزان بود که وی پیرامون این مسئله تصریح نمود: در کنار کسب علم و دانش؛ تهذیب و خودسازی نیز باید در دستور کاردانش آموزان قرار گیرد و مسئولان آموزش‌وپرورش به مسئله تهذیب باید اهمیت زیادی قائل باشند.

وی به نقش علم و دانش در نقش بر آب شدن نقشه‌های دشمنان نیز اشاره و بیان داشت: با تحصیل علم و دانش آموزان می‌توانند مسئولان را در بین بردن تحریم‌های ظالمانه استکبار همراهی نمایند و علم و تذهیبی که در اختیار نظام و ملت قرار گیرد جامعه را ایمن می‌سازد و این مورد در مسئله و دانش موشکی ایران قابل‌لمس است.

امام‌جمعه تفت در پایان خاطرنشان کرد: امیدواریم با تلاش مسئولان حوزه بهداشت و تکمیل شدن فرآیند واکسیناسیون جامعه و رعایت پروتکل‌های بهداشتی امکان بازگشایی مدارس به‌صورت حضوری فراهم‌شده تا فرآیند آموزش به‌صورت کامل انجام گیرد.