جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان تفت برگزار شد

جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان تفت به ریاست سرپرست فرمانداری و با حضور معاون سیاسی،امنیتی و اجتماعی فرمانداری و سایر اعضا و با دستور کار ارائه گزارش از اجرای پروژه مهر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان تفت، "علی دهقان نیری" در جلسه شورای آموزش و پرورش این شهرستان با تقدیر از عملکرد مدیریتی این مجموعه به ویژه در زمینه پیگیری تغییر سهمیه کنکور سراسری به منطقه 3 خاطر نشان کرد:  تغییر منطقه کنکور شهر تفت و بخش مرکزی این شهرستان از منطقه 2 به منطقه 3 اتفاق بزرگی است که در ارتقای علمی این شهرستان نقش موثری ایفا خواهد کرد.

سرپرست فرمانداری شهرستان تفت ادامه داد: باید به گونه ای برنامه ریزی و مدیریت و تصمیم گیری شود که تغییر منطقه کنکور سراسری در این شهرستان و تمایل دانش آموزان سایر نقاط استان به تحصیل در این شهرستان و هم چنین راه اندازی مدارس جدید نارضایتی اجتماعی به وجود نیاورد.

دهقان نیری با تقدیر از عملکرد معلمان و کادر مدارس شهرستان تفت اظهار داشت: با توجه به کمبود امکانات در مدارس و پراکندگی شهرستان ؛ مجموعه آموزش پرورش شهرستان تفت اعم از کادر اداری ، معلمان و کادر مدارس در حال تلاش برای ارتقای علمی و رونق مدارس شهرستان تفت هستند که قابل تقدیر و ستایش است.

مقام عالی دولت در شهرستان تفت به در پیش رو بودن آغاز سال تحصیلی اشاره کرد و تصریح نمود: با توجه به همزمانی آغاز سال تحصیلی با سالگرد اغتشاشات سال گذشته و نقشه های دشمنان برای بر هم زدن آرامش کشور برای حفظ آرامش و فراهم نمودن فضای آرام برای آغاز سال تحصیلی در مدارس تلاش شود.

دهقان نیری به موضوع گلایه های مردمی از تغییر مقطع دبستان گلشن در شهرک جانبازان شهر تفت به مقطع متوسطه بیان داشت: در قضیه تغییر مقطع آموزشگاه تازه تاسیس گلشن کار تخصصی و کارشناسی صورت گرفته و مصوبه شورای آموزش و پرورش شهرستان اخذ شده است و لازم است مدیریت آموزش و پرورش برای رفع ابهامات موجود و آگاه سازی والدین از دلایل این تصمیم کارشناسی اقدامات لازم را انجام دهد.

سرپرست فرمانداری تفت خواستار برنامه ریزی در آموزش و پرورش شهرستان تفت برای شناسایی کودکان بازمانده از تحصیل و ترغیب آن ها برای ادامه تحصیل شد.

دهقان نیری به موضوع اتخاذ مباحث ترافیکی و ایمنی در مدارس با توجه به در پیش بودن آغاز سال تحصیلی نیز اشاره کرد و از برگزاری شورای ترافیک شهرستان برای اتخاذ طرح های ترافیکی برای مدارس خبر داد.

سرویس مدارس موضوع دیگری بود که "علی دهقان نیری" به آن اشاره نمود و گفت:دستورالعمل های جدید سرویس مدارس اطلاع رسانی شود و سعی شود برای سرویس مدارس از موسسات دارای مجوز استفاده شود.

سرپرست فرمانداری شهرستان تفت در این جلسه با توجه به بیان مسائل و مشکلات مدارس این شهرستان در تامین تجهیزات در تماس تلفنی با مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان یزد این موضوع را مطرح نمود و تخصیص تجهیزات مورد نیاز مدارس شهرستان تفت را خواستار شد که این مقام استانی در این باره قول مساعد داد.