بازدید فرماندار شهرستان تفت از نانوایی‌های سطح شهر تفت

فرماندار شهرستان تفت با همراهی معاون برنامه‌ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرمانداری و جمعی از مسئولان ذی‌ربط از تعدادی نانوایی‌های سطح شهر تفت بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان تفت؛ "علیرضا نوکار" فرماندار شهرستان با همراهی "ناصر دهقانی تفتی"معاون برنامه‌ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرمانداری و جمعی از مسئولان ذی‌ربط از تعدادی نانوایی‌های سطح شهر تفت بازدید و در جریان روند چگونگی پخت نان، ساعات پخت، رعایت بهداشت و کیفیت آرد و نان و دیگر موارد در نانوایی‌ها قرار گرفت.

"علیرضا نوکار" در حاشیه این بازدید خاطرنشان کرد: از چندی پیش‌طرح سامان‌دهی نانوایی‌های سطح شهرستان تفت در دستور کار قرارگرفته و در این راستا ساعت پخت هر نانوایی در رسانه‌های شهرستان اطلاع‌رسانی شده است.

فرماندار شهرستان تفت تصریح نمود: دراین‌ارتباط نانوایان ملزم گردیده‌اند ساعات پخت، تعطیلی مجاز، وزن و قیمت مصوب نان را در مغازه نصب نمایند تا در معرض دید و نظارت عموم مردم قرار گیرد.

نوکار بیان داشت: بر اساس گزارش‌های رسیده مردمی مبنی بر تعطیلی غیرمجاز بعضی از نانوایی‌ها؛ گشت‌های ویژه با حضور کارشناسان دستگاه‌های ذی‌ربط برقرار گردیده و به‌طور محسوس و نامحسوس فعالیت نانوایی‌های سطح شهرستان را زیر نظر دارند تا در صورت عدم رعایت مقررات، برخورد قانونی با آنان صورت گیرد.

فرماندار تفت افزود: دستگاه‌های اجرایی مسئول موظف هستند تمام تلاش خود در زمینه نظارت بر کیفیت، بهداشت و عرضه نان به‌کارگیرند تا با همکاری قشر خدوم و زحمتکش نانوا شاهد رضایت بیش‌ازپیش مردم در زمینه تأمین نان موردنیازشان در سطح شهرستان باشیم.

فرماندار شهرستان تفت در پایان تصریح نمود: دولت باوجود شرایط سخت اقتصادی، گندم و آرد موردنیاز مردم را با پرداخت یارانه‌های سنگین تأمین می‌نماید تا نان که قوت غالب مردم است و نقش اساسی در سبد غذایی خانوارها دارد، با کمترین هزینه به دست مردم برسد.