فرماندار تفت در گفتگویی اختصاصی با اشاره به نامگذاری امسال از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی(مدظله العالی) به عنوان سال "اقتصاد مقاومتی؛ تولید و اشتغال"، آن را نشانه‌ای مهم از اهمیت توجه به موضوع تحقق اقتصاد مقاومتی با بهره گیری از تولید داخلی و خوداتکایی ملی ارزیابی کرد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری تفت، "محمود زارع رشکوییه" با اشاره به نامگذاری امسال به عنوان سال "اقتصاد مقاومتی؛ تولید و اشتغال" گفت: بی تردید یکی از مهم ترین شاکله ها در تحقق سیاستهای اقتصاد مقاومتی توجه ویژه به افزایش تولید ملی و داخلی و به تبع آن، رشد اشتغالزایی در کشور است.

فرماندار تفت با بیان این که تولید خالص داخلی هر کشور بیانگر، میزان خودکفایی اقتصادی اوست ادامه داد: مسئله تولید داخلی، نبض و شریان حیاتی برای تحقق اقتصاد مقاومتی است و می توان از این رهگذر بسیاری از مسائل و مشکلات اقتصادی کشور را هوار ساخت.

وی با اشاره به تلاشهای بی وقفه دولت تدبیر و امید برای تحقق اقتصاد مقاومتی در بخشهای مختلف گفت: خوشبختانه تلاشهای بسیار خوبی برای اجرای زیربنایی و موثر سیاستهای اقتصاد مقاومتی در سال گذشته صورت پذیرفت که این روند با تمرکز بر موضوع تولید و اشتغال در سال جدید نیز تداوم می یابد.

زارع با اشاره به ویژگی های ممتاز شهرستان تفت در بخش های گردشگری و کشاورزی اظهار داشت: مسئله تولید صرفا به حوزه صنعت محدود نمی شود بلکه این موضوع در بخش های کشاورزی و گردشگری نیز قابل توجه و حائز اهمیت است.

فرماندار تفت ادامه روند افزایش زمین های تحت شبکه آبیاری نوین و احیاء و مرمت خانه های تاریخی و انیه های باستانی را برای رونق تولید در بخشهای کشاورزی و گردشگری مهم ارزیابی کرد و ادامه داد: جایگزینی کشت های کم آبخواه، آموزش کشاورزان برای بهره وری بیشتر از آب و خاک و مقابله با آفات و حمایت های مالی بیشتر از طریق پرداخت تسهیلات به کشاورزان و دامداران می تواند بخش کشاورزی را در حوزه تولیدات ارتقاء داده و شرایط را برای افزایش اشتغال در این بخش فراهم سازد.

زارع در پایان این گفتگو بر استمرار تلاش جهادی مدیران دستگاههای اجرایی شهرستان در سال جدید برای تحقق شعار سال و همدلی و همکاری مجدانه مردم و مسئولان در این رابطه تاکید کرد.