شورای فرهنگ عمومی شهرستان تفت تشکیل جلسه داد

هفتمین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان تفت به ریاست امام‌جمعه تفت و با حضور سرپرست فرمانداری تفت و سایر اعضا در فرمانداری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان تفت؛ هفتمین جلسه شورای فرهنگ عمومی این شهرستان در سال جاری به ریاست "حجت‌الاسلام علی‌محمد گلوردی" امام‌جمعه تفت و با حضور "محمد دهشیری" سرپرست فرمانداری تفت و سایر اعضا با سه دستور کار ارائه گزارش پیرامون جمع‌بندی نهایی نحوه اجرای طرح نماد در مدارس، ارائه پیشنهاد اعضا در خصوص سامان‌دهی مناطق تفرجگاهی شهرستان و ارائه گزارش برنامه‌های دهه مبارک فجر برگزار شد.

در ابتدای این جلسه "احمد ذاکری" دبیر شورای فرهنگ عمومی شهرستان تفت به ارائه گزارشی از جلسات این شورا از ابتدای سال تاکنون پرداخت و مروری بر مصوبات جلسات قبلی کرد.

"حجت‌الاسلام علی‌محمد گلوردی" امام‌جمعه تفت نیز در این جلسه گفت: مسئولان اگر برای انجام‌وظیفه اداری تمام تلاش خود را به‌کارگیرند، فعالیت‌های ماندگاری از خود به‌جای خواهند گذاشت و در آینده از آنان به نیکی یاد خواهند نمود.

امام‌جمعه تفت به برنامه‌ریزی برای برگزاری مراسم‌های دهه فجر اشاره کرد و افزود: محور برگزاری برنامه‌ها در دهه مبارک فجر امسال باید به‌صورت مردمی باشد و دستگاه‌ها وادارات شرایط و زمینه را در راستای برگزاری مردمی این رویدادها فراهم نمایند.

"محمد دهشیری" سرپرست فرمانداری تفت پیرامون دستور کار سامان‌دهی تفرجگاه‌های این شهرستان بیان داشت: شهرستان تفت یک شهرستان ییلاقی است و حضور جمعیت شناور در ایام هفته در شهرستان به‌ویژه در دو روز پایانی هفته، منفعت و آسیب هایی برای شهرستان در پی دارد که باید با مدیریت این جمعیت از حضور آن‌ها بیشترین منفعت را برد و آسیب های حضور جمعیت شناور را به کمترین میزان ممکن کاهش داد.

دهشیری خاطرنشان کرد: امکانات شهرستان تفت محدود و فقط برای خدمات‌دهی به جمعیت ساکن در این شهرستان است؛ اما در دو روز پایانی هفته باید با این امکانات محدود علاوه به جمعیت ساکن در شهرستان به مرکز نشینان و مردم سایر نقاط استان و حتی کشور نیز خدمات ارائه دهیم که شهرستان را دچار چالش‌های جدی نموده است.

سرپرست فرمانداری تفت تصریح نمود: این حضور جمعیت شناور شهرستان را با چالش‌های زیست‌محیطی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی روبرو نموده که چالش‌های فرهنگی دیرتر نمایان می‌شود و حساس و نگران‌کننده است.

دهشیری افزود: شهرستان تفت نیازمند یک برنامه مدون، حساب‌شده و بلندمدت برای سامان‌دهی و مدیریت حضور جمعیت شناور است که این برنامه توسعه پایدار و متوازن شهرستان را نیز تأمین می‌کند.

مقام عالی دولت در شهرستان تفت گفت: تصمیمات آنی در حوزه سامان‌دهی جمعیت شناور در شهرستان در صورت سنجیده نبودن مشکلات و چالش‌هایی را برای شهرستان به وجود خواهد آورد و در این زمینه نیاز به تأمل و دقت بیشتری است.

"محمد دهشیری" از پیگیری خود برای توجه بیشتر مقامات کشوری و استانی به شهرستان تفت خبر داد و گفت: در راستای رفع مشکلات شهرستان به‌ویژه چالش‌های حضور جمعیت شناور در خصوص تخصیص منابع اعتباری پیگیری لازم برای توجه ویژه مقامات کشوری و استانی به این شهرستان در برنامه کاری بنده قرار دارد.

نایب‌رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان تفت در این جلسه از اقدامات کوتاه سامان‌دهی تفرجگاه‌های شهرستان به‌ویژه تفرجگاه منطقه برف‌گیر سخوید گزارشی ارائه داد و بیان داشت: در برنامه کوتاه‌مدت در راستای سامان‌دهی این منطقه فراهم نمودن فضای سالم و امن به‌منظور تفریح سالم خانواده‌ها و ارائه خدمات در حد امکانات شهرستان در دستور کار قرار گرفت.

دهشیری تأکید نمود: برخورد قانونی با هنجارشکنان در این مناطق انتظار به‌حق مردم از مسئولان است چون این افراد با حضور پرمخاطره خود در این مناطق امنیت روحی و روانی مردم را به خطر می‌اندازند و باعث ناراحتی اکثر مردم حاضر در این مناطق می‌شوند که این موضوع نیز در دستور کار قرار دارد.

در ادامه جلسه "محمدصادق مهدیان" مدیر آموزش‌وپرورش شهرستان گزارشی از جمع‌بندی نهایی طرح نماد ویژه مدارس شهرستان ارائه نمود و مقرر شد این طرح به امضای اعضای مؤثر در طرح رسیده و مرحله اجرایی در مدارس شهرستان شروع‌شده و طرح از دستور کار شورای فرهنگ عمومی خارج شود.

"حسین واسعیان" جانشین فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان تفت و "وحید شاهدی باغ خندان" شهردار تفت نیز به ارائه برنامه‌های دهه مبارک در سطح شهر تفت و سایر نقاط شهرستان پرداختند که بر اساس گزارش های ارائه شده برنامه های متنوعی در این ایام در نقاط شهری و روستایی برگزار خواهد شد.

در ادامه جلسه هر یک از اعضای شورا پیشنهاد‌ها و نظرات خود را در خصوص ساماندهی مناطق تفرجگاهی شهرستان بیان نمودند.