فرماندار تفت در نشست هماهنگی برگزاری یادواره شهدای والامقام فرهنگی و دانش آموزی بر توجه به ترویج فرهنگ اصیل ایثار و نثار در جامعه تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری تفت، "محمود زارع رشکوییه" در این نشست که در محل فرمانداری تفت برگزار شد با گرامیداشت یاد و خاطره همه شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی گفت: شهادت هنر مردان الهی است که عالی ترین جلوه های ایثار و فداکاری و دلدادگی به پروردگار خویش را در صحنه مقدس جهاد به نمایش گذاردند و امنیت ایران عزیز اسلامی را تضمین و یاد نیک و عطر مطهرشان را برای همیشه در جمع راست قامتان ایثار و شهادت در تاریخ اسلام و انقلاب به ثبت رسانیدند.

فرماندار تفت با اشاره به نقش دانش آموزان و فرهنگیان در جبهه های حق علیه باطل گفت: دانش آموزان عزیز و فرهنگیان بزرگوار نیز همچون سایر اقشار در دوران دفاع مقدس به خطوط جبهه های حق علیه باطل پیوستند و شعور و حضور را با هم پیوند زده و نقش بی بدیلی از فداکاری و جانفشانی برای دفاع از کیان این مرز و بوم مقدس و اسلام ناب محمدی(ص) را ایفا نمودند که شایسته تجلیل و تمجید است.

وی از برگزاری یادواره شهدای فرهنگی و دانش آموزی در آینده نزدیک خبر داد و گفت: بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته این یادواره 6 آبان ماه بعد از نماز مغرب و عشاء در محل مصلی قدس برگزار می شود که امیدواریم همچون گذشته با استقبال باشکوه همه مردم به ویژه فرهنگیان و دانش آموزان عزیز روبرو شود.

فرماندار تفت برگزاری این یادواره را در این حجم و ابعاد، برای اولین بار در شهرستان برشمرد و اظهار داشت: 100 شهید والامقام از جامعه دانش آموزی شهرستان تفت تقدیم اسلام و انقلاب شده اند که این موضوع، نشان دهنده عمق ارادت و علاقه قلبی جامعه دانش آموزی شهرستان به آرمان های متعالی انقلاب اسلامی است.

وی در پایان، برگزاری یادواره های شهدای والامقام در سطح شهرستان تفت را یکی از مهم ترین شیوه ها برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه عنوان و بر ضرورت توجه به حفظ و ترویج بیش از پیش این فرهنگ اصیل علوی و اسلامی در جامعه تاکید کرد.

در ادامه این نشست اعضاء به بیان نظرات خود برای برگزاری هرچه مطلوب تر یادواره شهدای والامقام فرهنگی و دانش آموزی شهرستان تفت پرداختند و تصمیمات لازم اتخاذ شد.