فرماندار تفت با صدور پیامی با گرامیداشت یوم ا... 13 آبان از آحاد مردم شریف شهرستان دعوت کرد تا همگام باسایر مردم در این همایش عظیم ملی  حضور گسترده و باشکوه داشته باشند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری تفت، "محمود زارع رشکوییه" در این پیام، با اشاره به رویدادهای مهم 13 آبان، آورده است: تبعید حضرت امام خمینی(ره) در اعتراض به لایحه ننگین کاپیتولاسیون، قیام آگاهانه دانش آموزان در سال 57 بر علیه رژیم ستمشاهی و مستبد پهلوی و همچنین تسخیر لانه فساد و جاسوسی آمریکای جنایتکار در سال 58  رویدادهای مهمی است که وجه اصلی همه این رویدادها فریاد آزادگی و استقلال ملت و ابراز انزجار از سلطه بیگانگان و مستکبران جهانی است.

فرماندار تفت با اشاره به تقارن این یوم ا... با ایام سوگواری حضرت اباعبدا... الحسین(ع) و یاران با وفای ایشان آورده است: آرمانهای متعالی و الهی انقلاب اسلامی ایران بر گرفته از قیام حسینی و پیام جاودن حادثه عاشوراست که ایستادگی در برابر زورگویی قلدران تاریخ و سر دادن فریاد آزادی خواهی از مهم ترین آنهاست که در حوادث عظیم یوم ا... 13 آبان به روشنی آشکار است و از همین منظر است که معمار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی(ره) می فرمایند: تا مبارزه در هر کجای جهان علیه مستکبران هست، ما هستیم.  

زارع با اشاره به منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی(مدظله العالی) که روز سیزده آبان را روز استواری ملت ایران در مقابل ترفند استکبار دانسته اند افزوده است: از همین روست که مقام معظم رهبری(مظله العالی) تاکید می فرمایند: سیزدهم آبان، روز تجلی دوباره آزادگی و شجاعت و غیرت انقلابی در ملت مسلمان ماست.

فرماندار تفت در پایان از مردم شریف شهرستان دعوت کرده است همگام با مردم سراسر ایران اسلامی، در راهپیمایی یوم الله 13 آبان حضور گسترده یافته و بار دیگر به اثبات رسانند ملت رشید ایران اسلامی، که همواره پیام آور صلح و دوستی و گفتمان در جهان است، همچون همیشه در مبارزه با قلدری و زورگویی استکبار جهانی به سرکردگی آمریکای جنایتکار همچو کوهی استوار ایستاده و ذره ای از استقلال و آزادی خود عدول نخواهد کرد.