برگزاری جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان تفت

جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان تفت به ریاست امام‌جمعه تفت و با حضور فرماندار شهرستان تفت و سایر اعضا در فرمانداری تفت برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان تفت؛ جلسه شورای فرهنگ عمومی این شهرستان به ریاست "حجت‌الاسلام علی‌محمد گلوردی" امام‌جمعه تفت و با حضور "محمد دهشیری" فرماندار و سایر اعضا در فرمانداری تفت برگزار شد.

بیان احادیث و روایاتی پیرامون موضوع پرداخت زکات توسط امام‌جمعه تفت دستور کار اول جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان تفت بود که حجت‌الاسلام گلوردی خواستار برنامه‌ریزی شورای فرهنگ عمومی برای احیای این واجب دینی شد.

برنامه‌ریزی برای سامان‌دهی فرهنگی تفرجگاه‌های شهرستان، توضیحات رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان پیرامون برنامه‌ریزی صورت گرفته در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، پیشنهادهای شهرداری و شورای اسلامی شهر تفت در راستای تحکیم بنیان خانواده و ترویج ازدواج، توضیحات حجت‌الاسلام پاک‌طینت پیرامون نحوه اجرای جشنواره قرآنی صافات از دستور کار های شورای فرهنگ عمومی شهرستان تفت بود.

"محمد دهشیری" فرماندار شهرستان تفت در ادامه به مصوبات این جلسه شورای فرهنگ این شهرستان اشاره و بیان داشت: لزوم سامان‌دهی فرهنگی بعضی از تفرجگاه‌های شهرستان به‌ویژه منطقه دره گاهان ضروری است و با توجه به پیگیری‌های صورت گرفته برای واگذاری این تفرجگاه از منابع طبیعی و آبخیزداری به شهرداری تفت انتظار می‌رود تا نهایی شدن این موضوع دستگاه‌های ذی‌ربط باهم اندیشی اقداماتی در راستای رعایت مسائل فرهنگی در این مکان انجام دهند.

فرماندار شهرستان تفت خواستار همکاری اعضای عضو شورای فرهنگ عمومی و سایر ادارات و دستگاه‌ها در راستای اجرای برنامه‌های پیشنهادی بنیاد شهید و امور ایثارگران در زمینه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت شد.

دهشیری به در پیش بودن روز 14 تیرماه سالروز ربایش سردار حاج احمد متوسلیان و هم‌رزمان او اشاره و بیان داشت: برگزاری بزرگداشت سردار حاج احمد متوسلیان در روز 14 تیر در دستور کار قرار دارد و یکی از مصوبات جلسه امروز ثبت روز 14 تیرماه با عنوان روز سردار حاج احمد متوسلیان در تقویم شهرستان تفت است.

مقام عالی دولت در شهرستان تفت به پیشنهادهای اعضا پیرامون موضوع تحکیم بنیان خانواده و ترویج ازدواج اشاره و گفت: شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر تفت با مطرح نمودن این پیشنهادها در جلسات شورای اسلامی شهر تفت به بررسی کارشناسی آن‌ها پرداخته و در صورت امکان این موضوعات را مصوب و اجرایی نمایند.