برگزاری نشست خبری فرماندار شهرستان تفت با موضوع جمعیت

هم‌زمان با ایام هفته جمعیت؛ فرماندار شهرستان تفت با همراهی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری، سرپرست شبکه بهداشت و درمان، سرپرست مرکز بهداشت و رئیس اداره تبلیغات اسلامی این شهرستان در نشست خبری با تعدادی از خبرنگاران به تبیین اهمیت موضوع جمعیت و اقدامات صورت گرفته در راستای اجرای مصوبات قرارگاه جوانی پرداخت.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان تفت؛ "محمد دهشیری" در نشست خبری با تعدادی از خبرنگاران این شهرستان با اشاره به اهمیت موضوع جمعیت خاطرنشان کرد: یکی از دغدغه‌های مهم نظام که مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) در سخنرانی‌های متعدد به آن اشاره نموده‌اند موضوع جمعیت است و این موضوع به‌عنوان یک تهدید جدی برای نظام تلقی شده است.

فرماندار شهرستان تفت بیان داشت: با توجه به سالمند بودن جمعیت شهرستان تفت موضوع جمعیت از اهمیت بیشتری در این شهرستان برخوردار است و سعی شده با برگزاری منظم جلسات قرارگاه جوانی جمعیت و صیانت از خانواده؛ برنامه‌هایی در راستای بهبود شاخص‌های آماری شهرستان برنامه‌ریزی و اجرایی شود.

دهشیری با اشاره آیین‌نامه‌های موجود در قانون جوانی جمعیت برای کمک‌های اقتصادی به خانوار افزود: 33 خانواده دارای سه فرزند به بالا شرایط دریافت زمین‌بر اساس قانون جوانی جمعیت را دارا هستند که در اولین مرحله واگذاری زمین در سه شهر تفت، نیر و بخ این افراد برای دریافت زمین در اولویت خواهند بود.

فرماندار تفت خاطرنشان کرد: در سال گذشته حدود 90 میلیارد تومان تسهیلات در حوزه‌های فرزند آوری، ازدواج و ودیعه مسکن توسط بانک‌های مستقر در شهرستان تفت پرداخت‌شده است.

این مقام شهرستانی ادامه داد: تعداد 647 وام فرزند آوری به مبلغ 31 میلیارد تومان،421 وام ازدواج به مبلغ 51 میلیارد تومان و 7.5 میلیارد تومان وام ودیعه مسکن به 117 نفر از اهالی شهرستان تفت توسط بانک‌های مستقر در این شهرستان پرداخت‌شده است.

"سید محمود واعظ پور" سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان تفت نیز در این نشست با ارائه آمارهای جمعیتی این شهرستان اظهار داشت: سعی شده با برگزاری جلسات درون بخشی و برون بخشی اهمیت موضوع جمعیت را به جامعه یادآور شده و اقداماتی در راستای بهبود شاخص‌های آماری در شهرستان صورت گیرد.

وی ادامه داد: با برگزاری جلسات با فعالان حوزه جمعیت به‌ویژه بانوان سعی شده اهمیت موضوع جمعیت به این افراد یادآور شویم و همچنین دستورالعمل‌های مغایر با قانون جوانی جمعیت درتمامی مراکز بهداشتی شهرستان نیز حذف‌شده است.

واعظ پور تصریح نمود: با شناسایی و استعلام بیمه‌ای زنان نابارور سعی شده افراد فاقد بیمه، تحت پوشش بیمه‌ای برای ادامه روند درمان خود قرار گیرند و پیگیری برای ایجاد استراحتگاه در ادارات و اماکن عمومی و تفریحی نیز در دستور کار قرارگرفته است.

برگزاری کارگاه‌های آموزشی در حوزه فرزند آوری و کاهش سقط در ادارات، مراکز درمانی و گروه‌های مختلف مردم، برگزاری کارگاه‌های آموزشی در مراکز دانشگاهی در حوزه ازدواج و جمعیت و تهیه یک فیلم کوتاه در حوزه جمعیت در شهرستان ازجمله اقدامات مهمی است که در چند ماه اخیر در شهرستان اجرایی شده است.

"حجت‌الاسلام محسن پاک‌طینت" رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان تفت نیز در این نشست افزود: در اداره تبلیغات اسلامی شهرستان تفت با نگاه تبلیغی و آموزشی به موضوع جمعیت نگاه کرده‌ایم و ده نفر از روحانیون شهرستان تفت با حضور در دوره‌های آموزشی با موضوع جمعیت آشنا شده و اکنون به‌عنوان مدرس حوزه جمعیت در سطح شهرستان مشغول به فعالیت هستند.

وی ادامه داد: با دعوت از 40 نفر از بانوان مبلغ و برگزاری کارگاه آموزشی سقط‌جنین در شهرستان تفت این موضوع به‌خوبی برای این بانوان تبیین شد و پس از برگزاری این کارگاه؛ دوره‌های آموزشی در نقاط مختلف شهرستان توسط این بانوان پیرامون این موضوع در حال برگزاری است.

حجت‌الاسلام پاک‌طینت خاطرنشان کرد: دعوت از مدرسین برجسته کشوری برای حضور در شهرستان تفت و برگزاری نشست با گروه‌های مختلف شهرستان با موضوع جمعیت دیگر برنامه‌ای است که در سطح شهرستان تفت در چند ماه اخیر اتفاق افتاده است.