به گزارش روابط عمومی بخشداری گاریزات، هشتمین جشنواره آیین‌های سنتی روستای رشکوئیه با عنوان لپوکلوخ و غذاهای سنتی روستا، با حضور جمعی از مسئولین استانی و شهرستانی و همچنین جمعی از روستائیان و گردشگران داخلی برگزار شد.

"احسان سعادتمند" بخشدار گاریزات ضمن خیرمقدم به شرکت‌کنندگان و همچنین تقدیر و تشکر از برگزارکنندگان این مراسم، هدف از برگزاری این‌گونه جشنواره‌ها را احیای آئین، آداب‌ورسوم گذشتگان و معرفی این آداب‌ورسوم به اهالی دیگر مناطق و گردشگران دانست و اظهار داشت: بدون شک برگزاری چنین جشنواره‌هایی می‌تواند در راستای ترویج فرهنگ و آداب‌ورسوم روستاها و توسعه گردشگری نقش ارزنده‌ای داشته باشد.

بخشدار گاریزات به پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های گردشگری فراوان گردشگری در روستای رشکوئیه و دیگر روستاهای بخش اشاره و با توجه به وجود بیش از بیست‌وهفت قلعه تاریخی در بخش ازجمله قلعه گاریز، قلعه ملک، قلعه رشکوئیه، برج زیبای حسین‌آباد شفیع پور و ... اظهار امیدواری نمود: با همکاری و همراهی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان با حفظ، مرمت و ثبت ملی این آثار تاریخی و با برپایی چنین جشنواره‌هایی در سایر روستاها ضمن معرفی این آثار گران‌بها و جاذبه‌ها به گردشگران، بارونق گردشگری روستایی، بتوانیم از این صنعت در راستای توسعه پایدار روستاها و درآمدزایی و توانمندسازی روستائیان عزیز استفاده نماییم.

در حاشیه‌ی هشتمین جشنواره آیین‌های سنتی روستای رشکوئیه نمایشگاهی از تولیدات و دستاوردهای اهالی روستا در قالب غرفه‌هایی نیز برپا و گردهمایی مهمانان بومی و غیربومی در فضایی شاد و جذاب از دیگر ویژگی‌های این مراسم بود.

در این جشنواره در کنار رقابت تهیه  که شاخص اصلی جشنواره بود، آئین‌های سنتی روستا نیز اجرا و در پایان از برگزیدگان سازه لپو کلوخ با اهدای جوایز تقدیر گردید.


aein (1).jpg aein (2).jpg aein (3).jpg aein (4).jpg aein (5).jpg aein (6).jpg aein (7).jpg aein (8).jpg aein (9).jpg aein (10).jpg aein (11).jpg aein (12).jpg aein (13).jpg aein (14).jpg aein (15).jpg aein (16).jpg aein (17).jpg
بله