فرماندار تفت در نشست بررسی مسائل مرتبط با ساخت و سازهای غیر مجاز، بر اجرای دقیق قانون در این رابطه تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری تفت، "محمود زارع رشکوییه" در ابتدای این نشست که با حضور مدیرکل امور روستایی استانداری یزد، بخشدار مرکزی تفت و جمعی از کارشناسان در محل فرمانداری تفت برگزارشد با اشاره به اهمیت رعایت قوانین و مقررات در عرصه ساخت و ساز گفت: ساخت و سازهای غیرمجاز و خارج از ضابطه از جمله معضلاتی است که می تواند حیات مناطق شهری و روستایی را با مشکلات عدیده ای روبرو سازد.

فرماندار تفت رعایت قانون را ضرورتی حیاتی و مهم برای همگان ارزیابی کرد و گفت: در بحث ساخت و ساز، رعایت استانداردهای لازم و همچنین مقررات جاری می تواند راه را برای رشد و توسعه شهری و روستایی متوازن و قانونمند هموارد سازد و همه باید به این مسئله برسند که رعایت قانون به سود جامعه و حتی آیندگان است.

وی با اشاره به وجود روستاهاي متعدد در شهرستان تفت، نظارت قانوني و دقيق را بر روند ساخت و سازها در اين حوزه  يادآور شد و گفت: يكي از مواردي كه بايد در این حوزه مدنظر قرار گيرد جلوگيري از تخريب بي رويه باغات به واسطه ساخت و سازهاي غيرمجاز است.

فرماندار تفت با اشاره به اهمیت رعایت قوانین ساخت و ساز به ویژه در نواحی روستاها اظهار داشت: همگان باید با اجرای دقیق قانون شرایط را برای انجام ساخت و سازهای استاندارد و مناسب فراهم آورند در غیر این صورت با متخلفین برابر قانون و مقررات جاری رفتار خواهد شد.

در ادامه این نشست، اعضاء به بیان دیدگاهها و نکته نظرات خود پرداختند و تصمیمات لازم اتخاذ شد.