دیدار فرماندار شهرستان تفت با مدیرکل راه و شهرسازی استان یزد

فرماندار شهرستان تفت به همراه معاون برنامه‌ریزی و امور عمرانی فرمانداری، شهرداران تفت و نیر، تعدادی از اعضای شورای اسلامی شهرهای تفت و نیر و رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان با مدیرکل راه و شهرسازی استان یزد دیدار و پیرامون پروژه‌های مسکن اقدام ملی و نهضت ملی مسکن بحث و تبادل‌نظر کردند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان تفت؛"محمد دهشیری" در دیدار با "احسان خواجه رضایی" مدیرکل راه و شهرسازی استان گفت: پراکندگی، تنوع، نزدیکی به مرکز استان؛ شهرستان تفت را نسبت به سایر شهرستان استان متمایز نموده و نیاز است مسئولان استانی نگاه ویژه‌ای به این شهرستان داشته باشند.

فرماندار شهرستان تفت به برنامه جدی دولت در حوزه مسکن اشاره و افزود: در حوزه مسکن نیازمند همکاری اداره کل راه و شهرسازی استان برای پیشبرد برنامه‌های دولت در حوزه مسکن به‌ویژه در طرح نهضت ملی مسکن در سه شهر شهرستان تفت هستیم.

دهشیری بیان داشت: امیدواریم با برنامه‌ریزی مناسب به شیوه‌ای عمل شود که فشار اقتصادی کمتری در اجرای این طرح به مردم وارد شود و از هزینه جانبی این پروژه کاسته شود.

مقام عالی دولت در شهرستان تفت به پیگیری‌های مجدانه استاندار یزد برای تحقق وعده دولت در ساخت مسکن اشاره و تصریح نمود: یکی از هزینه‌های مهم مردم در سبد خانوار؛ موضوع مسکن است و امیدواریم با اجرای این طرح این دغدغه مهم اقتصادی مردم رفع شود.

"احسان خواجه رضایی" مدیرکل راه و شهرسازی استان به تمجید از همدلی مجموعه مدیریتی شهرستان تفت در حوزه مسکن پرداخت و خاطرنشان کرد: بزرگ‌ترین هدف‌گذاری دولت سیزدهم در حوزه تأمین مسکن برای اقشار مختلف مردم است و با همدلی موجود در بین مدیران شهرستان تفت؛ تحقق این موضوع در این شهرستان امکان‌پذیر است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان وضعیت شهرستان تفت را در دو طرح نهضت ملی مسکن و اقدام ملی مسکن خوب ارزیابی نمود و عنوان نمود: بر اساس گزارش‌ها و بازدیدهای صورت گرفته مسائل زیرساختی پروژه اقدام ملی در شهرستان رفع شده و پروژه در مسیر پیشرفت قرارگرفته و مکان انتخاب‌شده برای طرح نهضت ملی مسکن در شهر تفت نیز نیاز به عملیات آماده‌سازی ندارد و بعد از تهیه نقشه توسط مشاور عملیات عمرانی آن آغاز خواهد شد.

وی ادامه داد: در راستای تأمین زمین برای طرح نهضت ملی مسکن در دو شهر نیر و بخ هم اقداماتی صورت گرفته و در جلسه شورای مسکن استان پیرامون این موضوع تصمیماتی اتخاذ خواهیم نمود.

در این جلسه پیرامون موضوعاتی از قبیل ساخت مسکن فرهنگیان، سند خانه‌های سازمانی، تخصیص منابع اعتباری پروژه‌های بازآفرینی شهری، الحاق زمین به محدوده شهر در نیر ، اخذ سند برای مجموعه چهارباغ تفت در راستای سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و مواردی دیگر بحث و تبادل‌نظر صورت گرفت و تصمیماتی اتخاذ شد.