ستاد اربعین حسینی (ع) شهرستان تفت آغاز به کارکرد

اولین جلسه ستاد اربعین حسینی (ع) شهرستان تفت با حضور مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری یزد، فرماندار شهرستان تفت و سایر اعضا در فرمانداری تفت برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان تفت؛"احمد گنجی" مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری یزد در اولین جلسه ستاد اربعین حسینی (ع) شهرستان تفت گفت: با برگزاری منظم و مرتب جلسات ستاد اربعین شهرستان و کمیته‌های ذیل آن برنامه‌ریزی لازم برای برپایی باشکوه راهپیمایی اربعین حسینی (ع) انجام شود.

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری یزد بیان داشت: این ستاد برای ساماندهی و رفع کمبودها برای برپایی باشکوه مراسم است وگرنه اصل مراسم مردمی است و به‌صورت خودجوش برگزار می‌شود.

دبیر ستاد اربعین حسینی (ع) استان یزد خاطرنشان کرد: در راستای اشاعه فرهنگ عاشورایی برای جاماندگان پیاده‌روی اربعین حسینی در کربلا هم برنامه‌هایی در شهرستان تدارک دیده می‌شود که این موضوع نیازمند برنامه‌ریزی و هماهنگی است.

"محمد دهشیری" نیز در این جلسه تصریح نمود: پیاده‌روی اربعین حسینی (ع) فرهنگ و نهضتی است که زمینه‌ساز تمدن اسلامی و ظهور است و برنامه‌ریزی در حوزه مسائل فرهنگی این رویداد عظیم مردمی از اهمیت والایی برخوردار است.

فرماندار شهرستان تفت ادامه داد: ستاد اربعین حسینی (ع) با برگزاری این جلسه فعالیت خود را آغاز خواهد کرد و سعی می‌شود با برگزاری جلسات مستمر کمیته‌های ذیل این ستاد؛ برنامه‌ریزی لازم برای حضور مردم در این حرکت عظیم تسهیل شود.

مقام عالی دولت در شهرستان تفت خاطرنشان کرد: ما در این ستاد در نقش خادم زوار امام حسین (ع) حرکت خواهیم نمود و سعی خواهد شد با برگزاری جلسات و هماهنگی بین دستگاهی و بسیج امکانات حضور مردم در این حرکت مردمی عظیم راحت‌تر شود.

دهشیری افزود: مسائل فرهنگی پیاده‌روی اربعین از اهمیت بالایی برخوردار است و انعکاس فعالیت‌ها و مستندسازی اقدامات این ستاد نیز باید در دستور کار قرار گیرد.

 در ادامه این جلسه روسا و دبیران هر یک از کمیته‌های ستاد اربعین حسینی (ع) احکام خود را از فرماندار شهرستان تفت دریافت نمودند.