فرماندار تفت با گرامیداشت دهه مبارک امامت و کرامت، بر ترویج اخلاق و فرهنگ متعالی و غنی اهل بیت عصمت و طهارت(ع) در جامعه تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری تفت، "محمود زارع رشکوییه" در گفتگوی اختصاصی، با اشاره به دهه امامت و کرامت گفت: دهه اول ماه ذی‌العقده به حق و به زیبایی دهه امامت و کرامت نامگذاری شده که آغاز این دهه مبارک با ولادت حضرت معصومه(س) و انتهای آن با ولادت حضرت ابوالحسن علی بن موسی‌الرضا(علیه السلام) مصادف شده است.

فرماندار تفت با بیان این که این دهه مبارک یادآور عالی‌ترین و غنی ترین مفاهیم اسلامی و اخلاق علوی است ادامه داد: مردم عزیز ایران اسلامی همواره از عشق و ارادتی قلبی و عملی به خاندان عصمت و طهارت(ع) برخوردار بوده‌اند و وجود مبارک بارگاه مطهر حضرت ثامن الائمه(ع) در مشهد مقدس و خواهر بزرگوار ایشان در قم المقدسه مایه عزت و افتخار  ایرانیان است.

زارع ادامه داد: در سفر پرخیر و برکت حضرت علی بن موسی الرضا(ع) از مدینه منوره به مرو و عبور از مناطق مختلف استان دارالعباده یزد، این افتخار نصیب مردم شریف و ولایتمدار شهرستان تفت شده است که روزی را میزبان قدوم مطهر و مبارک آن امام همام باشند و این خطه در مسیر عبوری طریق الرضا(ع) واقع شده است. وی افزود: این موضوع بر اهمیت گرامیداشت دهه کرامت در شهرستان تفت افزوده است و مردم عزیز شهرستان نگاه ویژه‌ای به این مناسبت دارند.

فرماندار تفت توجه به اخلاق و منش متعالی امام هشتم و خواهر بزرگوار ایشان را راهگشای بسیاری از مسائل اجتماعی برشمرد و گفت: لازم است با ترویج فرهنگ غنی علوی، راه را برای توسعه اخلاق اسلامی در جامعه بگشاییم و با بهره‌گیری از سیره متعالی این بزرگواران که بر گرفته از معارف الهی است زمینه ساز ایجاد جامعه‌ای روشن و آرمانی گردیم.

زارع در پایان بر ایجاد نشاط عمومی با الهام از آموزه های رضوی در تمامی سطوح جامعه در برگزاری جشن های ده کرامت و همچنین جلب مشارکت های مردمی در برگزاری هر چه با شکوه تر جشن های ایام میلاد امام هشتم(ع) و حضرت معصومه(س) تاکید کرد.