به گزارش ستاد سرشماری عمومی کشاوری تفت، "محمود زارع" در این نشست ها که نماینده مردم یزد و صدوق در مجلس شورای اسلامی، بخشداران و جمعی از مدیران شهرستان نیز حضور داشتند با اشاره به در پیش بودن اجرای طرح سرشماری عمومی کشاورزی سال 93 گفت: سرشماری عمومی کشاورزی سال 1393 از 5 مهر لغایت 18 آبان به مدت 43 روز در سراسر کشور برگزار می شود و برای نخستین بار، سرشماری در این دوره توسط یارانه قابل حمل(تبلت) انجام خواهد شد.

فرماندار تفت با اشاره به نامگذاری امسال به عنوان سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملي و مديريت جهادي از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی(مدظله العالی) اظهار داشت: با توجه به نقش مهم و زيربنايي بخش كشاورزي در اقتصاد كشور، اجراي سرشماري كشاورزي نيز اهميت ويژه اي مي‌يابد.

وی با بیان این که براساس قانون، اطلاعات فردي كه هر كدام از كشاورزان به ماموران سرشماري مركز آمار ايران ارائه مي دهند كاملاً محرمانه است افزود: اطلاعات جمع آوري شده به صورت كلي براي برنامه‌ريزي هاي كشاورزي و اقتصادي كشور مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

زارع اظهار داشت: با توجه به آموزش های ارائه شده به کارشناسان آمار و آمادگی ستاد سرشماری کشاورزی در شهرستان تفت، امیدواریم شاهد برگزاری یکی از موفق ترین سرشماری ها در شهرستان باشیم.

رئیس ستاد سرشماری عمومی کشاورزی تفت با بیان این که روش اصلی جمع آوری آمار کشاورزی مصاحبه ماموران آموزش دیده با بهره برداران کشاورزی است ادامه داد: کشاورزان باید براي تسريع كار ماموران سرشماري، كارت ملي خود را براي ثبت درست و دقيق مشخصات توسط آن ها، در دسترس ماموران سرشماري قرار دهند.

فرماندار تفت با اشاره به این که کشاورزان عزیز با ارائه اطلاعات درست و صحيح ، نقش مهمي در اجراي هر چه بهتر اين سرشماري و برنامه ريزي هاي اقتصادي مبتني بر كشاورزي خواهند داشت افزود: اين امر در نهايت به بهبود وضعيت كشاورزي در كشور ورفع مشكلات و نياز هاي كشاورزان خواهد انجاميد.