هم زمان با روز جهانی تنوع زیستی؛

محل دفن زباله دهستان شیرکوه تعطیل شد

با حضور فرماندار تفت، دادستان عمومی و انقلاب شهرستان، بخشدار مرکزی تفت و رئیس اداره حفاظت محیط‌زیست شهرستان گود زباله دهستان شیرکوه تعطیل شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان تفت؛ هم‌زمان با روز جهانی تنوع زیستی و در راستای جلوگیری از آلوده شدن شیرکوه و با حضور "محمد دهشیری" فرماندار تفت، "محمدابراهیم اقبالی" دادستان عمومی و انقلاب شهرستان، "مصطفی صادقیان" بخشدار مرکزی تفت و "موسی شمسایی" رئیس اداره حفاظت محیط‌زیست شهرستان گود زباله دهستان شیرکوه تعطیل و با جابه‌جایی زباله‌های دپو شده این گود پر شد.

"محمد دهشیری" در حاشیه این بازدید و در گفت‌وگو با خبرنگار آزاد صداوسیما دهستان شیرکوه بیان داشت: با توجه به اهمیت شیرکوه برای استان و شهرستان تفت و احتمال آسیب این گود زباله به آب‌های زیرزمینی و حیات‌وحش این منطقه در کارگروه پسماند شهرستان تعطیلی این گود زباله مورد تصویب قرار گرفت.

فرماندار شهرستان تفت خاطرنشان کرد: تعطیلی یک گود زباله در استان کار کم‌نظیری است و این اتفاق با حمایت دادستان عمومی و انقلاب شهرستان تفت و تلاش بخشداری مرکزی تفت و اداره حفاظت محیط‌زیست شهرستان به تحقق پیوست.

دهشیری در پایان اظهار داشت: امیدواریم با همکاری گروه‌ها و انجمن‌های مردمی فعال در حوزه محیط‌زیست پلاستیک‌ها و زباله‌های به‌جامانده از این گود در محوطه اطراف نیز جمع‌آوری شود.