فرماندار شهرستان تفت:

به گزارش کمیته تبلیغات و اطلاع‌رسانی ستاد انتخابات شهرستان تفت، جلسه توجیهی نمایندگان فرماندار سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در چند گروه به‌منظور رعایت پروتکل‌های بهداشتی در فرمانداری برگزار و آخرین قوانین و مقررات این رویداد سیاسی و نحوه کار با دستگاه الکترونیکی احراز هویت برگزار شد.

"علیرضا نوکار" در این جلسه با اشاره به اهمیت جایگاه نمایندگان فرماندار در شعب اخذ رأی گفت: مهم‌ترین مسئولیت اجرایی در هر صندوق با نمایندگان فرماندار است و این نمایندگان به‌دوراز هرگونه شائبه تبلیغاتی به وظایف قانونی خود عمل کنند.

نوکار افزود: باید تمام وظایف و قوانین مرتبط با نمایندگان فرماندار مطالعه شود تا نمایندگان در زمان انتخابات، برای پاسخ‌گویی به‌تمامی مسائل آمادگی لازم را داشته باشند.

او ادامه داد: نمایندگان فرماندار درنهایت اصل بی‌طرفی، سلامت، اجرای قانون و حق‌الناس دانستن رأی مردم برای برگزاری انتخاباتی باشکوه، سالم و قانونمند حداکثر تلاش خود را به‌کارگیرند.

رئیس هیئت اجرایی انتخابات شهرستان تفت تصریح نمود: حفاظت از رأی مردم به‌عنوان حق‌الناس از وظایف نماینده فرماندار و عوامل اجرایی انتخابات است و نماینده فرماندار در شعب اخذ رأی باید یک اشرافیت کامل بر مسائل شعب و افراد داشته باشد.

وی از آمادگی کامل شهرستان تفت برای برگزاری انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری و ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا خبر داد و افزود: همه امکانات لازم برای برگزاری باشکوه این انتخابات فراهم‌شده است و مجریان انتخابات تمام تلاش خود را برای برگزاری انتخاباتی سالم، قانونمند و با مشارکت حداکثری مردم به کار بسته‌اند و مهم‌ترین اولویت ستاد انتخابات، رعایت اصل بی‌طرفی و عمل به قانون است.

نوکار به اجرای دستورالعمل‌های بهداشتی در راستای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا اشاره و بیان داشت: سعی شده در انتخاب شعب و ملزومات هر شعبه دستورالعمل و ملزومات بهداشتی گنجانده شود و نمایندگان فرماندار نیز در چینش صندوق اخذ رأی، محل نوشتن رأی و نشستن اعضای شعبه رعایت پروتکل‌های بهداشتی را در نظر بگیرند.

فرماندار تفت بیان داشت: یکی از دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران و نماد مردم‌سالاری دینی و تعیین سرنوشت مردم به دست خودشان است که نشان‌دهنده جمهوریت نظام است و برگزاری انتخابات سالم با مشارکت گسترده مردم، موجب تقویت امنیت ملی است.

وی با اشاره به تأکید مقام معظم رهبری بر حضور گسترده مردم در پای صندوق‌های اخذ رأی گفت: حضور گسترده مردم در انتخابات نشان‌دهنده پایبندی و علاقه بی‌نظیر مردم به‌نظام جمهوری اسلامی ایران است که موجب عزت نظام در دنیا خواهد شد.

در این جلسه " محمدکاظم خانی" و " سید علی‌محمد اعتماد العلما" به‌عنوان مدرسان این دوره توضیحات لازم را ارائه نمودند.

لازم به ذکر است سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در شهرستان تفت هم زمان با سراسر کشور در روز جمعه 28 خردادماه برگزار و 97 شعبه ثابت و سیار برای اخذ رأی واجدین شرایط این شهرستان تعیین‌شده است.