به مناسبت هفته دولت، کمیته اشتغال بخش نیر با حضور بخشدار نیر و رییس صندوق کارآفرینی امید شهرستان تفت و مسئولین محلی بخش و دهستان در محل دهیاری بنادکوک دیزه تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری تفت، "سید روح ا... میرخلیلی" در ابتدای این نشست با تبریک فرا رسیدن هفته دولت، یاد و خاطره شهدای والامقام رجایی و باهنر را گرامی داشت.

بخشدار نیر با اشاره به این که تشکیل کمیته اشتغال بخش در روستای بنادکوک دیزه، نشان از اهمیت موزه اشتغال روستایی دارد گفت: دولت تدبیر و امید نیز طی سالهای اخیر از طریق تامین زیرساختها در نواحی روستایی تلاش عالمانه ای برای رشد سرمایه گذاری در مناطق روستایی داشته است. وی افزود: رشد سرمایه گذاری به صورت مستقیم با رشد اشتغالزایی ارتباط دارد و می تواند در توقف روند مهاجرت از نواحی روستایی به شهری موثر واقع شود.

میرخلیلی با اشاره به قابلیت های گسترده در بخش نیر برای سرمایه گذاری و اشتغال زایی ادامه داد: تولید و اشتغال دو عنصر به هم پیوسته هستند، به نحوی که با رشد تولید داخلی شاهد ایجاد اشتغال نیز خواهیم بود لذا نواحی روستایی بخش نیر از قابلیت های بالایی برای توسعه سرمایه گذاری روستایی و توسعه روستاها برخوردارند که باید به آن توجه ویژه صورت گیرد.

وی همچنین از تلاشهای امامی، رییس صندوق کارافرینی امید تفت در تسریع و کمک به اعطای تسهیلات به سرمایه‌گذاران در نواحی روستایی بخش نیر قدردانی کرد.

در این جلسه روستای بنادکوک دیزه به عنوان روستای هدف در طرح روستای بدون بیکار که در دستور کار صندوق کارآفرینی امید قرار دارد معرفی شد. بر اساس این طرح صندوق کارآفرینی امید تسهیلات با سود پایین را در اختیار متقاضیان اشتغال در این روستا قرار خواهد داد.