برگزاری جلسه شورای مسکن شهرستان تفت

جلسه شورای مسکن شهرستان تفت به ریاست فرماندار و با حضور معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی استان و سایر اعضا در فرمانداری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان تفت؛ "علیرضا نوکار" در جلسه شورای مسکن این شهرستان خاطرنشان کرد: یکی از پرهزینه‌ترین کالا در سبد خانوارها؛ موضوع مسکن است و با توجه به جدیت دولت درزمینه تأمین مسکن برای این قشر از جامعه جلسات شورای مسکن شهرستان به‌صورت ماهیانه برگزار خواهد شد.

فرماندار شهرستان تفت بیان داشت: اقشار کم‌درآمد جامعه نیازمند مسکن هستند و باید با اقدامات مناسبت زمینه را برای تهیه مسکن برای این قشر در دستور کار قرار دهیم.

این مقام مسئول عنوان نمود: طرح اقدام ملی مسکن در شهرستان تفت به‌عنوان اولین شهرستان در استان آغاز شد و امیدواریم با همکاری دستگاه‌های خدمت رسان و پیگیری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در آینده‌ی نزدیک شاهد بهره‌برداری از این پروژه و خانه‌دار شدن متقاضیان این طرح باشیم.

نوکار ادامه داد: باید با همکاری دستگاه خدمات رسان زیرساخت‌ها و نیازهای اولیه تأمین مسکن در دو طرح اقدام ملی مسکن و نهضت ملی مسکن فراهم شود تا در کوتاه‌ترین زمینه ممکن پروژه‌های ساخت مسکن در شهرستان به سرانجام رسد.

فرماندار تفت تصریح نمود: با توجه به شروع ثبت‌نام طرح نهضت ملی مسکن در چند روز آینده ضروری است مرزهای شهر بخ تعیین تکلیف شود تا در این طرح برای متقاضیان این شهر نیز مسکن ساخته شود.

" احسان خواجه رضايی " معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی استان بیان داشت: در شهرستان‌هایی که اجرای پروژه مسکن ملی بر عهده بنیاد مسکن انقلاب اسلامی است پروژه با کندی روبرو شده و نیاز است با پیگیری مستمر سرعت اجرای پروژه اقدام ملی مسکن در شهر تفت افزایش یابد و عقب‌ماندگی پروژه جبران شود.

وی خاطرنشان کرد: ضروری است بر اساس قانون همه دستگاه‌های عضو شورای مسکن همکاری لازم را داشته باشند تا وعده‌ی دولت در راستای تولید سالانه یک‌میلیون مسکن تحقق یابد.

خواجه رضایی تصریح نمود: در طرح اقدام ملی مسکن در شهر تفت 564 نفر اقدام به ثبت‌نام نمودند و با پایش صورت گرفته 195 نفر واجد شرایط شناخته شدند و 170 نفر بعد از افتتاح حساب اقدام به واریز وجه موردنیاز کرده‌اند و برای 160 نفر زمین تخصیص‌یافته است.

وی ادامه داد:20 نفر از فرهنگیان شهرستان نیز متقاضی مسکن در این طرح هستند و باید با این متقاضیان نیز مانند افراد عادی برخورد شود.

معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی استان گفت: در مرحله پنجم ثبت‌نام متقاضیان طرح اقدام ملی مسکن 1407 نفر در شهر تفت اقدام به ثبت‌نام نموده‌اند که از این تعداد 886 نفر در مرحله اولیه واجد شرایط شناخته‌شده و نیاز است برای تعیین نهایی متقاضیان در اسرع وقت پالایش صورت گیرد.

خواجه رضایی از ثبت‌نام 66 نفر در شهر نیر برای طرح اقدام ملی مسکن خبر داد و بیان داشت: از این تعداد 6 نفر اقدام به واریز وجه کرده‌اند و ساخت 3 مسکن در این شهر آغازشده و 20 قطعه زمین نیز برای سایر متقاضیان تحویل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی‌شده است.

این مقام مسئول از شناسایی زمین‌های بلااستفاده دولتی برای استفاده در طرح نهضت ملی مسکن شد و گفت: شناسایی و استفاده از زمین‌های بلااستفاده دولتی در دستور کار قرار دارد و امیدواریم در اسرع وقت دستگاه‌های شهرستان لیست زمین‌های بلااستفاده خود را به شورای مسکن شهرستان ارائه نمایند.

در این جلسه "عباسعلی فرح‌بخش" رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان تفت گزارشی از وضعیت پروژه اقدام ملی مسکن در شهر تفت ارائه نمود و بیان داشت: با پیگیری‌های صورت گرفته سرعت اجرای پروژه اقدام ملی مسکن در شهر تفت افزایش‌یافته است و در تلاشیم با برنامه‌ریزی مناسب هفت درصد عقب‌ماندگی در زمان‌بندی پروژه را جبران نماییم.