شورای سلامت شهرستان تفت به ریاست معاون فرماندار و با حضور رییس شبکه بهداشت و درمان، رییس بیمارستان شهید آیت ا... بهشتی(ره) و سایر اعضاء در محل فرمانداری تفت برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری تفت، "ناصر دهقانی تفتی" در ابتدای این نشست با اشاره به اهمیت توجه به موضوع حیوان گزیدگی گفت: یکی مهم ترین بیماری های ناشی از حیوان گزیدگی، بیماری هاری است که بسیار خطرناک بوده و لازم است اطلاع رسانی لازم در این رابطه در جامعه انجام شود.

معاون فرماندار تفت مهم ترین طریق انتقال بیماری هاری را گاز گرفتگی عنوان کرد و گفت:  ویروس بیماری هاری از طریق بزاق حیوان هار و محل گازگرفتگی وارد بدن شده و در صورت ابتلای فرد به ویروس هاری، مرگ او طی چند روز پس از شروع اولین علایم آن قطعی می باشد.

دهقانی با اشاره به پیشرفت علم برای مقابله با بیماری هاری اظهار داشت: خوشبختانه با تولید واکسن بیماری هاری، این بیماری قابل پیشگیری است و افرادی که به صورت گسترده با حیوانات در ارتباط هستند باید از این مسئله آگاهی یافته و با تزریق واکسن در برابر این بیماری واکسینه شوند.

وی با بیان این که بیشترین حیوانی که در انتقال این ویروس خطرناک، نقش ایفا می کند، سگ می باشد خواستار نظارت بیشتر دستگاههای مسئول در زمینه زنده گیری سگ های ولگرد شد.

معاون فرماندار تفت در پایان از خدمات و تلاشهای مسئولان بهداشت و درمان شهرستان تفت در مسیر کنترل بیماری هاری در سطح شهرستان قدردانی کرد.

در ادامه این نشست اعضاء به بیان دیدگاهها و نکته نظرات خود پرداختند و تصمیمات لازم اتخاذ شد.