ستاد پیشگیری از جرایم انتخاباتی تفت به ریاست فرماندار و با حضور رییس دادگستری تفت و سایر اعضاء و مسئولان ستادهای تبلیغاتی انتخابات ریاست جمهوری در تفت در محل فرمانداری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری تفت، "محمود زارع رشکوییه" در ابتدای این نشست با اشاره به ضرورت رعایت قانون برای برگزاری هر چه باشکوه تر و سالم تر انتخابات 29 اردیبهشت ماه گفت: خوشبختانه مسئولان ستادهای تبلیغاتی ریاست جمهوری در تفت همکاری مسئولانه ای با ستاد انتخابات دارند و امیدواریم با آگاهی بیشتر بر مفاد قانونی تبلیغات انتخابات، شاهد یکی از قانونمند ترین انتخابات ها در عرصه تبلیغات باشیم.

فرماندار تفت با تاکید بر این که استفاده از هرگونه تابلو، بنر، پلاکارد و ... در محل ستاد انتخابات (تبلیغاتی) نامزدها بلامانع است ادامه داد: نامزدهاي ریاست جمهوري می توانند با تشکیل یک ستاد اصلی تبلیغات در مرکز کشور، مراکز استانها و شهرستانها، به شرط معرفی کتبی داراي ستادهاي فرعی متعدد دیگري (اعم از خواهران و برادران) نیز با مسئولیت ستاد تبلیغات اصلی هر استان و شهرستان باشند.

زارع با اشاره به قانون انتخابات تاکید کرد: نامزدها باید نسبت به معرفی محل و مسئول ستادهای تبلیغاتی خود به فرمانداری اقدام نمایند. وی افزود: البته تاکید می شود نامزدهای انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در سطح شهرستان تفت، تنها مجاز به راه اندازی یک ستاد تبلیغاتی می باشند.

در ادامه این نشست رییس دادگستری شهرستان تفت نیز نکاتی را در خصوص ضرورت التزام همگان به رعایت قانون انتخابات ارائه کرد.

مسئولان ستاد تبلیغات کاندیداهای ریاست جمهوری نیز در این نشست ضمن اعلام آمادگی کامل برای رعایت دقیق قانون انتخابات، بر فراهم نمودن شرایط حضور حداکثری مردم در پای صندوق های رای تاکید کردند.