فرماندار تفت در نشست اداری که با حضور امام جمعه نصرآباد و جمعی از مدیران دستگاههای اجرایی شهرستان در محل مسجد جامع نصرآباد و به مناسبت هفته بسیج برگزار شد برتعامل بین بخشی میان همه دستگاهها و نهادها برای اجرای سیاستهای اقتصاد مقاومتی تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری تفت، "محمود زارع رشکوییه" در ابتدای این نشست با تبریک تقارن حلول ماه مبارک ربیع الاول با هفته بسیج گفت: بسیج شجره طیبه و مقدسی است که در عرصه های مهم و حساس، بازوی توانای انقلاب اسلامی بوده است چرا که بسیج، نهادی مردمی است و فرهنگ آن نیز مبتنی بر عالی ترین مضامین و آرمانهاست که ریشه در اسلامیت و انسانیت دارد.

فرماندار تفت در این نشست با قدردانی از مشارکت و حضور فعالانه مدیران شهرستان در نشست اداری در مناطق روستایی تفت گفت: عظیم ترین پتانسیل های شهرستان تفت برای رشد و شکوفایی، در روستاها نهفته است و توجه به شناسایی و بالفعل در آوردن این ظرفیت ها باید در اولویت کاری مدیران همه نهادها در سطح شهرستان باشد.

زارع با مروری بر سیاستهای اقتصاد مقاومتی و اهمیت توجه به تولید و اشتغال در این رابطه گفت: یکی از مهم ترین عرصه ها برای کمک به افزایش تولید ملی، روستاهاست که می تواند در تحقق سیاستهای اقتصاد مقاومتی نیز نقش تعیین کننده داشته باشند.

فرماندار تفت توجه به تامین زیرساختها را برای مشارکت و سرمایه گذاری بیشتر سرمایه گذاران در نواحی روستایی مهم ارزیابی کرد و گفت: مهم ترین چالش شهرستان تفت در این عرصه، کمبود شدید منابع آبی است که باید با توسعه شبکه های آبیاری نوین، اصلاح مدیریت آب در بخش شرب و کشاورزی، انجام و ارائه آموزش های لازم به کشاورزان عزیز و آحاد مردم، مقابله قانونی با حفر چاههای غیرمجاز، تامین منابع مالی لازم برای لایروبی و احیای قنوات و همچنین اصلاح الگوی کشت به سمت کشت های کم آبخواه و سودآور برای کشاورزان در این رابطه اقدام شود که تحقق این موارد، مهم ترین اقدام برای تحقق اقتصاد مقاومتی در شهرستان تفت محسوب خواهد شد.

زارع همچنین توجه به گردشگری روستایی را در شهرستان تفت ضروری دانست و افزود: یکی از مهم ترین بخشها و روشها برای کمک به حفظ و توسعه حیات روستایی، توجه به گردشگری روستایی است که شهرستان تفت با توجه به برخورداری از روستاهای شاداب و ییلاقی و آثار طبیعی و تاریخی مهم روستایی حرف های بسیاری در این عرصه برای گفتن دارد.

فرماندار تفت بر حضور و سرکشی مستمر مدیران دستگاههای اجرایی به مناطق روستایی شهرستان را خواستار و حضور مدیران در این نواحی را زمینه ساز تسریع و تسهیل در انجام امور مردم عزیز روستایی ارزیابی کرد.

در ادامه این نشست اعضاء به بیان دیدگاهها و نکته نظرات خود پرداختند و تصمیمات لازم اتخاذ گردید.

یاداور می شود، در حاشیه این نشست اقشار مختلف مردم با حضور در جمع مدیران به طرح مسائل و مشکلات خود پرداختند و دستورات لازم برای حل فوری نیازهای آنان صادر شد.