به گزارش روابط عمومی فرمانداری تفت، "محمود زارع رشکوئیه" در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار فرمانداری با اشاره به برگزاری سرشماری عمومی کشاورزی 1393 گفت: با توجه به آغاز فرآیند این سرشماری از تاریخ 5 مهرماه لازم است نسبت به آگاهی بخشی به کشاورزان عزیز در فرصت باقی مانده اقدام شود.

فرماندار تفت با بیان این که دستیابی به آمار صحیح پایه و اساس هر برنامه و سیاست است اظهار داشت: حوزه کشاورزی نقشی مهم و تعیین کننده در خودکفایی کشور دارد و دسترسی به آمار دقیق و صحیح در این بخش برای برنامه ریزی های کلان بسیار سودمند است.

زارع با بیان این که آمار کسب شده از کشاورزان عزیز محرمانه است ادامه داد: آمار به دست آمده در سرشماری عمومی کشاورزی صرفا برای استفاده در برنامه ریزی های کلان و در راستای تعالی بخش کشاورزی مورد استفاده قرار می گیرد.

وی بر بهره گیری از توان رسانه ها در مسیر معرفی مزایای طرح سرشماری عمومی در میان جامعه کشاورزان تاکید کرد و گفت: شهرستان تفت به دلیل برخورداری از باغات و زمین های کشاورزی نقش و مسئولیت پررنگی در طرح سرشماری عمومی دارد لذا رسانه های محلی باید با همه توان فضا را برای برگزاری مطلوب سرشماری فراهم آورند.

یادآور می شود سرشماری عمومی کشاورزی سال 93 همزمان با سراسر کشور در شهرستان تفت نیز از پنجم مهر آغاز و به مدت 43 روز ادامه خواهد داشت.