فرماندار تفت در گفتگوی اختصاصی با اشاره به برگزاری مناقصه و عقد تفاهم نامه با بیمه معلم برای تخفیف 50 درصدی برای انجام امور بیمه آتش سوزی و حوادث منازل مسکونی و اماکن تجاری استان، بر استفاده مردم عزیز سراسر شهرستان تفت از فرصت ایجاد شده در این رابطه تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری تفت، "محمود زارع رشکوییه" با اشاره به مصوبه هیات وزیران در خصوص بیمه اموال منقول و غیر منقول اماکن دولتی و عمومی و غیر دولتی در برابر حوادث غیر مترقبه گفت: با توجه به تفاهم نامه منعقد شده ما بین مدیریت بحران و بیمه معلم، شرکت بیمه متعهد گردیده اماکن مورد درخواست مردم را با اعمال 50 درصد حق بیمه در سیستم ثبت و نسبت به دریافت آن اقدام نماید و 50 درصد باقیمانده  بعدا از محل اعتبارات مدیریت بحران پرداخت شود.

فرماندار تفت تاکید کرد: بخشداران و شهرداران موظفند نسبت به اطلاع رسانی و فرهنگ سازی مردم و در صورت نیاز تامین مکان برای نمایندگان بیمه گر به عمل آورند و در تمام مراحل کار همکاری لازم را داشته باشند.

وی اضافه کرد: در صورت نیاز خانواده ها به پوشش تکمیلی از قبیل سیل، زلزله و طوفان، امکان انجام آن نیز با 50 درصد قیمت فراهم شده است.

زارع  با اشاره به اهمیت موضوع تخفيف 50 درصدي بيمه معلم براي شهرونداني كه جهت بيمه اماكن خود دربرابر حوادث و بلاياي طبيعي به كليه شعب اين بيمه در سراسر استان يزد مراجعه نمايند خواستار اطلاع رسانی و آگاهی بخشی همه دستگاههای اجرایی شهرستان و بخشداران در این رابطه به عموم مردم عزیز شهرستان شد.

فرماندار تفت همچنین هشدار داد: با عنايت به پرداخت 50 درصد مابقي هزينه بيمه از محل اعتبارات مديريت بحران، از اين پس، پرداخت هرگونه هزينه در زمان وقوع حوادث طبيعي از طريق بيمه گذار صورت مي پذيرد و شوراي مديريت بحران شهرستان هيچ گونه هزينه اي را در اين رابطه متقبل نخواهد شد.

يادآور مي شود اين دستورالعمل، كليه اموال منقول و غيرمنقول اماكن دولتي و عمومي و غير دولتي را نيز شامل مي گردد.