فرماندار تفت در مراسم تجلیل از کتابخوانان برتر اولین دوره مسابقات کتابخوانی جام رمضان در شهرستان تفت با تاکید بر اهمیت ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی تاکید کرد: سرچشمهء اصلی ذهن‌های فیاض، کتاب است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری تفت، "محمود زارع رشکوییه" در ابتدای این نشست که با حضور رییس کتابخانه‌های عمومی شهرستان تفت و جمعی از کتابخوانان برتر شهرستان در محل فرمانداری تفت برگزار شد به اهمیت گسترش فرهنگ کتاب و کتابخوانی تاکید کرد و گفت: کتاب، پایه و اساس روشنگری و روشنفکری است و این عنصر انسان‌ساز، در صورت انیس شدن با انسان می تواند راهگشای بسیاری از مسائل و مشکلات باشد.

فرماندار تفت با بیان این که سرچشمهء اصلی ذهن‌های فیاض، کتاب است اظهار داشت: کتاب و کتابخوانی، فرهنگی اصیل و مبتنی بر مفاهیم و تعالیم الهی است و ترویج آن نیز امری مقدس و مبارک است.

زارع با اشاره به برگزاری اولین دوره مسابقات کتابخوانی جام رمضان در شهرستان تفت، آن را ابتکاری ارزنده و شایسته تقدیر از سوی اداره کتابخانه های عمومی تفت برشمرد و گفت: هر اقدامی که به ترویج و توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی منجر شود، اقدامی خیر و ارزنده است و بی تردید تلاش کتابخانه های عمومی شهرستان تفت در برگزاری این گونه مسابقات در این رابطه ارزیابی می شود.

در ادامه این نشست با اهداء تندیس، لوح تقدیر و جوایزی از کتابخوانان برتر این دوره از مسابقات تجلیل شد.

یادآور می شود در اولین دوره مسابقات کتابخوانی جام رمضان سه کتاب به عناوین" سفربه گرای 270 درجه"، "ارمیا" و "کوچه اقاقیا" معرفی شد که حدود 50 نفر در این مسابقه فرهنگی مشارکت کرده و در نهایت پس از سه مرحله و بر اساس اعلام نظر هیئت داوران، مهديه دهقاني تفتي به عنوان نفراول، راضيه طهماسبي به عنوان نفر دوم و زهرا چقماقي و آسيه احمدي مشتركا به عنوان نفر سوم اولین دوره از مسابقات کتابخوانی جام رمضان معرفی شدند.