به گزارش روابط عمومی فرمانداری تفت به نقل از اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان یزد، "محمود زارع" در  بازدید از بخش‌های مختلف کتابخانه عمومی دکتر واحد این شهرستان از نزدیک با مشکلات مربوط به آن مجموعه آشنا شد و دستورات لازم را برای حل مسائل صادر کرد.

وی با ابراز خرسندی از برنامه‌ها و طرح‌های در حال اجرای کتابخانه‌های عمومی اظهار داشت: ظرفیت‌های فراوان و ارزشمندی در حوزه کتابخانه‌های شهرستان وجود دارد و با توجه به بافت فرهنگی شهرستان، شایسته است از این ظرفیت‌ها. در راستای رشد مطالعه استفاده شود.

فرماندار تفت با اشاره به خیرساز بودن این کتابخانه گفت: این مجموعه که در نوع خود در تفت کم‌نظیر است،  به همت یکی از خیران فرهیخته و اهل علم تفتی احداث شده که یقیناً در تاریخ این دیار به یادگار خواهد ماند.

هادی قاسمی رئیس اداره کتابخانه رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان تفت نیز با تشریح برنامه‌ها و فعالیت‌های مجموعه متبوع خود، خواستار اهمیت و توجه ویژه مسئولان به حوزه کتابخانه‌ها شد.

وی با بیان اینکه هم‌اکنون طرح‌های فرهنگی بسیاری در کتابخانه اجرا می‌شود افوزد: برگزاری مسابقات کتابخوانی مکتوب و آنلاین در قالب شبکه کتابخوانان حرفه‌ای و فعالیت‌های متنوع بخش کودک نظیر کلاس‌های نقاشی، قصه‌گویی و کاردستی به پویایی کتابخانه‌ها کمک شایانی کرده است.

قاسمی همچنین کانون‌های ادبی شهرستان تفت را یکی از فعال‌ترین و کیفی‌ترین مجموعه‌های ادبی در سطح کتابخانه‌های استان برشمرد.