پیام تقدیر فرماندار شهرستان تفت از عزاداران اربعين حسيني (ع)

"علیرضا نوکار" فرماندار شهرستان تفت با صدور پیامی از عزاداران اربعین حسینی (ع) در نقاط مختلف شهرستان تقدیر و تشکر نمود.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان تفت؛ "علیرضا نوکار" در این پیام آورده است:

اربعین، رمز ماندگاری نهضت پربار حسینی و اعلام پای بندی به مکتب سرخ عاشوراست که جان‌های مؤمنان را بار دیگر به شور و شعور حسینی پیوند می‌زند.

 اربعین، روز زنده نگه‌داشتن یاد و نهضت شهیدان کربلا است. حماسه حسینی، عظمتی را در تاریخ رقم زد و چراغ راه آزادمردان و مبارزان، در سرتاسر دنیا قرار گرفت و به بشریت درس مقاومت و نپذیرفتن ظلم را داد.

امسال شهرستان تفت در روز اربعین رنگ و بویی دیگر داشت؛ با توجه به شیوع ویروس کرونا تعداد کمی از همشهریان عزیز تفتی توانستند با حضور در کشور عراق، افتخار پیاده‌روی مسیر نجف تا کربلا را کسب نمایند و نائب الزیاره ی تفتی تباران باشند.

اما این اتفاق باعث فراموشی این روز بزرگ نشد و با همکاری ارادتمندان به ائمه اطهار به‌ویژه سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) ویاران باوفایش در نقاط مختلف شهرستان تفت، جاماندگان مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی (ع) دل به جاده‌ها و خیابان‌ها زدند و جلوه‌هایی باشکوه از عشق و ارادت به حماسه‌آفرینان دشت کربلا را به نمایش گذاشتند؛ نمونه باشکوه آن پیاده‌روی در مسیر جاده سلامت یزد- تفت تا حسینیه امام خمینی (ره) در شهر تفت بود که همه را به یاد پیاده‌روی مسیر نجف تا کربلا انداخت.

ضمن شکرگزاری به درگاه الهی، بدین‌وسیله مراتب سپاس و قدردانی خود را از مساعی و همراهی ارزشمند عموم عزاداران و دست‌اندرکاران مجالس عزاداری اربعین حسینی (ع) اعم از روحانیون و وعاظ محترم، هیئات مذهبی، مسئولین و هیئت‌امنای مساجد، مداحان و مرثیه‌سرایان که زمینه برپایی عزاداری‌ها را به شکل شایسته و شکوهمند و متناسب با شرایط پیش رو، فراهم آوردند و نیز زحمات و تلاش قابل‌تقدیر نهادها و دستگاه‌های مسئول در این ایام، ابراز داشته و با آرزوی قبولی عزاداری‌ها؛ امیدوارم همواره رهرو آن امام بزرگوار در تمامی عرصه‌های زندگی باشیم.

علیرضا نوکار

فرماندار شهرستان تفت