حمله حیوانات زیانکار به دام های اهالی روستای زردین شهرستان تفت


روز دوشنبه مورخ 23/7/97 پیرو شکایات اهالی روستای زردین مبنی بر حمله گرگ به گله داران بلافاصله مامورین محیط زیست جهت بررسی موضوع به منطقه اعزام و موضوع را مورد بررسی قرار دادند.

به گزارش روابط عمومی اداره حفاظت محیط زیست تفت ، پیرو شکایات مکرر اهالی روستای زردین مبنی بر حمله گرگ به گله داران بلافاصله مامورین یگان حفاظت به همراه کارشناسان این واحد به منظور بررسی ابعاد مسئله به محل عزیمت نمودند و وضعیت موجود را مورد بررسی قرار دادند. در این رابطه ضمن حضور کارشناسان و مامورین اجرایی در بین دامداران خسارت دیده بر انجام اقدامات پیشگیرانه نظیر بالا بردن سطح حفاظت دامها و بیمه نمودن آنها تاکید شد و اقدامات اولیه منجمله نصب قفس زنده گیری حیوانات زیانکار و گشت و کنترل مامورین اجرایی در محل وقوع حادثه به منظور متواری ساختن گونه زیانکار انجام گرفته و برنامه های دیگری در دستور کار این اداره پیش بینی شده است.

بنا به این گزارش خواجه رئیس اداره محیط زیست تفت اظهار نمود: دلیل حضور گونه های گوشتخوار نظیر گرگ، شغال، روباه و... در حوالی روستاهها می تواند اثرات خشکسالی- تخریب زیستگاه – عدم مدیریت پسماند خانگی باشد.

در ادامه وی افزود: بنا به بررسی کارشناسی انجام گرفته و برخی شواهد به نظر می رسد که گونه زیانکار از گونه هیبرید گرگ نظیر سگ گرگ و سگ تول و... باشد.آدرس کوتاه :