رونمایی از میدان مالیات شهر تفت به مناسبت فرا رسیدن هفته مالیات با حضور فرماندار تفت، مدیرکل امور مالیاتی استان و جمعی از مسئولان شهرستان انجام پذیرفت.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری تفت، فرماندار تفت در این مراسم با گرامیداشت هفته و روز ملی مالیات و قدردانی از خدمات ارزنده مدیر پرتوان و کارکنان پرتلاش اداره مالیاتی تفت، به اهمیت پرداخت مالیات اشاره کرد و گفت: پرداخت مالیات در رشد و آبادانی جای جای میهن عزیز اسلامی مشهود و آشکار است و همگان باید خود را در پرداخت مالیات مسئول بدانند و آن را امری مهم برای رشد و تعالی میهن عزیز اسلامی قلمداد کنند.

"محمود زارع رشکوییه" از مالیات به عنوان یکی از مهم ترین ابزارها برای ایجاد تحول اقتصادی در کشور یاد کرد و افزود:  نیازمند ساماندهی سیستم مالیاتی کشور و بروز رسانی آن هستیم تا سهم درآمدهای مالیاتی در کشور به میزان مورد نظر خود در برنامه های بلند مدت کشور برسد.

فرماندار تفت با اشاره به رونمایی از میدان مالیات تفت افزود: اهمیت ترویج فرهنگ پرداخت مالیات در میان اقشار مختلف مردم، از ضروریات هست و این گونه نامگذاری‌ها نیز می تواند گام تبلیغی موثری در این رابطه باشد.  

وی تاکید کرد: این موضوع باید به روشنی برای مردم عزیز تبیین و تشریح شود که پرداخت به موقع مالیات، تاثیرات مهم و مثبتی را بر اقتصاد کشور و افزایش رفاه اجتماعی در پی خواهد داشت. فرماندار تفت افزود: با توجه به اهداف بسیار متنوع اقتصاد اسلامی در مقایسه با مکتب ‏های دیگر، دولت برای تأمین مخارج مالی خود، به درآمدهای گوناگونی نیاز دارد که مالیات یکی از مهم ترین آنهاست.