ستاد اربعین حسینی (ع) شهرستان تفت تشکیل جلسه داد

جلسه ستاد اربعین حسینی شهرستان تفت با حضور امام‌جمعه تفت، فرماندار تفت، مسئولان هیئت رزمندگان اسلام شهرستان تفت و ستاد برگزاری پیاده‌روی جاماندگان اربعین و سایر اعضا در دفتر امام‌جمعه تفت برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان تفت؛ "حجت‌الاسلام علی‌محمد گلوردی" امام‌جمعه تفت در جلسه ستاد اربعین حسینی (ع) این شهرستان بیان داشت: از برکات انقلاب اسلامی ایران حضور مردم در مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی (ع) در مسیر نجف به کربلا است که این حرکت عظیم فرهنگی در سالیان اخیر باشکوه تمام‌تر برگزارشده است.

امام‌جمعه تفت تصریح نمود: تشکیل ستاد اربعین حسینی (ع) برای نظارت و سازمان‌دهی این مراسم باشکوه است و اعضای این ستاد در ثواب زیارت افراد شرکت‌کننده در این حرکت عظیم شریک هستند و باید درراه خدا و تسهیل گری اعزام به این مراسم قدم بردارند.

وی به برگزاری مراسم پیاده‌روی جاماندگان اربعین در شهرهای مختلف کشور اشاره و گفت: برگزاری پیاده‌روی جاماندگان اربعین از یزد به سمت حسینیه امام خمینی (ره) تفت اقدام بسیار خوبی است که باید برای برگزاری آن به‌صورت باشکوه برنامه‌ریزی لازم صورت گیرد.

"محمد دهشیری" در ادامه این جلسه گفت: موضوع پیاده‌روی اربعین حسینی (ع) از گذشته وجود داشته است اما به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی این مراسم در چند سال گذشته گسترش بیشتری پیداکرده و باشکوه هرچه‌تمام‌تر برگزارشده است.

فرماندار شهرستان تفت ادامه داد: ماجرای پیاده‌روی اربعین حسینی (ع) تظاهر آزادگی، عزت طلبی و حق‌طلبی است و در صورت تبیین دلایل قیام امام حسین (ع) برای جهانیان این موضوع مورد اقبال عمومی جهانیان قرار خواهد گرفت.

دهشیری افزود: با توجه به کاهش گسترش ویروس کرونا پیش‌بینی می‌شود مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی (ع) با استقبال گسترده‌ی مردم روبرو شود و باید برنامه‌ریزی لازم برای اعزام زائران به این مراسم مهم در دستور کار قرار گیرد.

مقام عالی دولت در شهرستان تفت بیان داشت: مراسم اربعین حسینی (ع) یک مراسم خودجوش مردمی است و اعضای این ستاد در راستای تسهیل گری در این حرکت عظیم مردمی گام برمی‌دارند و حرکت مسئولان در این مسیر، حرکت درراه خدا است.

دهشیری به برگزاری مراسم پیاده‌روی برای جاماندگان اربعین حسینی (ع) نیز اشاره و تصریح نمود: برای برگزاری این مراسم که سال گذشته نیز با استقبال زیادی روبرو شد نیاز به برنامه‌ریزی است و امیدواریم با همکاری مسئولان استانی این مراسم نیز باشکوه تمام برگزار شود.

در این نشست مسئولان هیئت رزمندگان اسلام شهرستان تفت و ستاد برگزاری پیاده‌روی جاماندگان اربعین تفت به مشکلات برگزاری برنامه‌ها در سال گذشته پرداختند و خواستار همکاری دستگاه‌ها برای برگزاری باشکوه مراسم شدند.