مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری یزد:

لزوم آموزش پدافند غیرعامل در مدارس

"محمدصادق طهماسبی " در جلسه شورای پدافند غیرعامل شهرستان تفت گفت: با همکاری آموزش‌وپرورش برای آموزش پدافند غیرعامل برای دانش آموزان باید برنامه‌ریزی لازم صورت گیرد تا در کنار درس آمادگی دفاعی موضوعات پدافند غیرعامل نیز آموزش داده شود.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان تفت ؛ "محمد دهشیری" در جلسه شورای پدافند غیرعامل این شهرستان خاطرنشان کرد: پدافند غیرعامل موضوعی مهم، حساس و پنهان و یکی از امور زیر بنایی است که باید جدی گرفته شود.

سرپرست فرمانداری شهرستان تفت بیان داشت: در طول گذر زمان ایرانیان به موضوع پدافند غیرعامل توجه داشته‌اند و این مهم در معماری آثار به‌جامانده از گذشته قابل محسوس است و در دوره کنونی که دشمنی‌ها به کشور افزایش‌یافته نیاز است به مقوله پدافند غیرعامل بیشتر از قبل پرداخته شود.

دهشیری تأمین سلامتی مردم را خط قرمز خود بیان داشت و افزود: باید بااهمیت دادن به موضوع پدافند غیرعامل به‌ویژه در حوزه پدافند زیستی در راستای تأمین سلامت مردم گام‌های مناسبی برداریم و سلامت مردم را تأمین نماییم.

"محمدصادق طهماسبی" مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری یزد به برگزاری منظم و با برنامه جلسات کارگروه قرارگاه پدافند زیستی اشاره و افزود: با توجه به ویژگی‌های شهرستان تفت موضوع پدافند زیستی باید با همکاری مردم اجرا شود تا نتایج بهتری در این زمینه حاصل گردد.

طهماسبی خاطرنشان کرد: در نظام تمدن ایران اسلامی یکی از موضوعات مهم پدافند غیرعامل بوده و با مرور زمان این موضوع کمرنگ شده و باید با استفاده از دانش بومی این موضوع مجدد احیا و پررنگ شود.

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری یزد خواستار برگزاری دوره‌های آموزشی پدافند غیرعامل برای دانش آموزان شد و گفت: با همکاری آموزش‌وپرورش برای آموزش پدافند غیرعامل برای دانش آموزان باید برنامه‌ریزی لازم صورت گیرد تا در کنار درس آمادگی دفاعی موضوعات پدافند غیرعامل نیز آموزش داده شود.

طهماسبی افزود: راه‌اندازی انجمن علمی پدافند غیرعامل در شهرستان با همراهی مراکز علمی و دانشگاه‌های مستقر می‌تواند ازلحاظ علمی موضوعات مختلف پدافند غیرعامل و تهدیدات در زمینه‌های مختلف به‌ویژه تهدیدات زیستی را بررسی و تصمیم‌های کارشناسی شده برای مقابله با تهدیدات مختلف اتخاذ شود.

این مقام مسئول تصریح نمود: یکی از موضوعاتی که باید روی آن موضوع پدافند غیرعامل به‌خوبی اجرا شود در حوزه امنیت غذایی است و در شهرستان تفت نیز موضوع باید در دستور کار قرار گیرد.

در ابتدای این جلسه "محمدصادق طهماسبی" به تشریح اساسنامه جدید قرارگاه پدافند زیستی پرداخت و در پایان نیز اعضای حاضر در این شورا به بیان دیدگاه‌ها و نقطه نظرات خود در زمینه‌های مطرح‌شده در جلسه پرداختند.