برگزاری جلسه انجمن میراث فرهنگی و گردشگری شهرستان تفت

اولین جلسه انجمن میراث فرهنگی و گردشگری شهرستان تفت به ریاست معاون برنامه‌ریزی و امور عمرانی فرمانداری و با حضور دادستان عمومی و انقلاب شهرستان و سایر اعضا در فرمانداری تفت برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان تفت؛"ناصر دهقانی تفتی"معاون برنامه‌ریزی و امور عمرانی فرمانداری تفت در اولین جلسه انجمن میراث فرهنگی و گردشگری این شهرستان گفت: بعد از وقفه‌ای دوساله که به دلیل شیوع ویروس کرونا در صنعت گردشگری اتفاق افتاد با فروکش کردن کرونا بار دیگر گردشگری جان دوباره‌ای گرفته و باید با برنامه‌ریزی مناسب شهرستان تفت از مزایای این صنعت پاک بهره‌مند شود.

این مقام مسئول ادامه داد: عملکرد حوزه گردشگری در ایام تعطیلات نوروز مطلوب نبود و باید با برنامه‌ریزی مناسب و شناسایی نقاط ضعف و رفع آن‌ها از حضور جمعیت شناور در ایام پایانی هفته به نحو مناسبی استفاده نماییم.

"ناصر دهقانی" افزود: ظرفیت‌های گردشگری شهرستان مغفول مانده و باید با برگزاری جشنواره‌های متعدد در حوزه گردشگری این ظرفیت‌های منحصربه‌فرد را به مردم بشناسیم و سرمایه‌گذاران را برای سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری ترغیب نماییم.

معاون به برنامه‌ریزی و امور عمرانی فرمانداری تفت تصریح نمود: یکی از موضوعاتی که باید در اولویت انجمن میراث فرهنگی و گردشگری شهرستان تفت قرار گیرد؛ حفظ باغات است که از اهمیت بالایی برخوردار است و با توجه به ثبت ملی شهر تفت به‌عنوان شهر باغ‌های ایرانی باید در این زمینه برنامه‌ریزی و نظارت جدی صورت گیرد.

معاون فرماندار تفت تأکید کرد: در برنامه‌ریزی گردشگری شهرستان باید هر ۱۰ دهستان، سه بخش و سه شهر در نظر گرفت و ظرفیت‌های گردشگری هر یک به‌ویژه روستاهای هدف گردشگری به مردم به‌خوبی معرفی شود.

"محمدابراهیم اقبالی" دادستان عمومی و انقلاب شهرستان تفت نیز در این جلسه خواستار برنامه‌ریزی برای حفظ و مرمت آثار تاریخی در این شهرستان شد و افزود: دهیاری‌ها می‌توانند پشتیبان خوبی برای اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی باشند.

اقبالی افزود: با برگزاری جلسات همفکری می‌توان از ظرفیت نیروهای بسیجی نیز برای حفظ آثار ارزشمند تاریخی استفاده کرد.

استفاده از پتانسیل نیروهای فعال اجتماعی در این حوزه و آشنایی دانش آموزان در اوقات فراغت با میراث فرهنگی و استفاده از آنان در زمینه حافظان این آثار تاریخی دیگر توصیه‌های دادستان عمومی و انقلاب شهرستان تفت به اعضای این انجمن بود.