نشست ستاد اقتصاد مقاومتی شهرستان تفت به ریاست فرماندار و با حضور جمعی از مدیران دستگاههای اجرایی در محل فرمانداری تفت برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری تفت، "محمود زارع رشکوییه" در ابتدای این نشست با گرامیداشت دهه مبارک امامت و کرامت گفت: در سفر پرخیر و برکت حضرت علی بن موسی الرضا(ع) از مدینه منوره به مرو و عبور از مناطق مختلف استان دارالعباده یزد، این افتخار نصیب مردم شریف و ولایتمدار شهرستان تفت شده است که میزبان قدوم مطهر و مبارک آن امام همام باشند و این خطه در مسیر عبوری طریق الرضا(ع) واقع شده است. وی افزود: این موضوع بر اهمیت گرامیداشت دهه کرامت در شهرستان تفت افزوده است و مردم عزیز شهرستان نگاه ویژه‌ای به این مناسبت دارند.

فرماندار تفت بر ترویج فرهنگ غنی علوی و توسعه اخلاق اسلامی در جامعه تاکید و ابراز امیدواری کرد: با بهره‌گیری از سیره متعالی این بزرگواران که بر گرفته از معارف الهی است شاهد تحقق مدینه فاضله باشیم.

وی در ادامه با اشاره به نامگذاری امسال از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی(مدظله العالی) به نام "اقتصاد مقاومتی؛ تولید و اشتغال" اظهار داشت: نگاه حکیمانه و تاکیدی مقام معظم رهبری(مدظله العالی) به موضوع اقتصاد مقاومتی نشان دهنده اهمیت تحقق سیاست های کلی این موضوع در حوزه های اقتصادی و تاثیر آن در بالندگی ایران عزیز اسلامی است.

فرماندار تفت تولید و اشتغال را دوبال مهم برای به ثمر نشاندن اهداف اقتصاد مقاومتی در کشور ارزیابی کرد و گفت: امروز مسئله اشتغال به موضوع اولویت دار در کشور بدل شده است و جوانان جویای کار بسیاری، امروز مطالبه کننده اشتغال در جامعه هستند .

وی با تقدیر از نگاه عمیق دولت تدبیر و امید در حل زیربنایی و عالمانه مسائل در کشور افزود: خوشبتانه تلاش خوب و منسجمی برای کنترل و مدیریت موضوع اشتغال در کشور صورت گرفته است که باید با جدیت تداوم یابد. زارع ادامه داد: تلاشهای بسیار خوبی برای اجرای زیربنایی و موثر سیاستهای اقتصاد مقاومتی در سال گذشته در سطح شهرستان صورت پذیرفت که این فرآیند در سال 1396 نیز گسترش و توسعه یافته و با قوت بیشتر ادامه خواهد یافت.

زارع با اشاره به ویژگی های ممتاز شهرستان تفت در بخش های گردشگری و کشاورزی اظهار داشت: مسئله اشتغالزایی صرفا به حوزه صنعت محدود نمی شود بلکه این موضوع در بخش های کشاورزی و گردشگری نیز قابل توجه و حائز اهمیت است.

فرماندار تفت با اشاره به برنامه اشتغال فراگیر که از سوی ستاد فرماندهی اقتصادمقاومتی کشور تدوین و ابلاغ شده است افزود: این برنامه نقشه راه قوی و مناسبی برای کمک به توسعه اشتغالزایی در کشور است و تکلیف دستگاههای مختلف را در حوزه اشتغال به روشنی تبیین و مشخص کرده است.

زارع با تاکید بر اهمیت تحقق مفاد این سند در شهرستان تفت ابراز امیدواری کرد با تلاش همه بخشها در سطح شهرستان شاهد اجرایی شدن کامل آن در شهرستان باشیم.

در ادامه این نشست اعضاء به بیان دیدگاهها و نکته نظرات خود پرداختند و تصمیمات لازم اتخاذ شد.