به مناسبت هفته دفاع مقدس؛

دیدار مسئولان شهرستان تفت با خانواده معظم شهدای بخش نیر

به مناسبت هفته گرامیداشت دفاع مقدس، امام‌جمعه تفت، فرماندار شهرستان تفت، شهردار نیر و جمعی از مسئولان شهرستان تفت با حضور در شهر نیر با خانواده چند تن از شهدای این شهر دیدار و گفت‌وگو کردند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان تفت، به مناسبت هفته بزرگداشت دفاع مقدس، "حجت‌الاسلام علی‌محمد گلوردی"امام‌جمعه تفت، "علیرضا نوکار"فرماندار شهرستان تفت، "جاسم ملک‌زاده" شهردار نیر و جمعی از مسئولان این شهرستان با خانواده‌های "شهید محمدحسین زارع نیری"،"شهید عباس دهقان نیری"،"شهید محمدعلی دهقان نیری"، "شهید رمضان مرادیان" و "شهید حسن دهقان نیری" از شهدای شهر نیر این شهرستان دیدار کردند.

شهید "محمدحسین زارع نیری" در هفتمین روز مهرماه 1345 متولد شد؛ وی که در جنگ تحمیلی مسئولیت فرمانده توپخانه تیپ الغدیر را بر عهده داشت در شلمچه و طی یک عملیات پدافندی در تاریخ دهم اسفندماه 1365 به شهادت رسید.

شهید "عباس دهقان نیری" در تاریخ اول فروردین‌ماه 1339 به دنیا آمد وی پس از گذراندن دوران تحصیل به‌عنوان یک افسر ارتش به جبهه‌های حق علیه باطل اعزام و فرمانده گروهان شد؛ شهید دهقان نیری در تاریخ دهم اردیبهشت‌ماه 1365 در فکه به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

شهید "محمدعلی دهقان نیری" در تاریخ بیستم بهمن‌ماه 1346 در محله قلعه مرغی تهران دیده به جهان گشود؛ وی در تاریخ دهم بهمن‌ماه 1365 در طی یک عملیات پدافندی در منطقه فاو شربت شیرین شهادت را نوشید.

شهید "رمضان مرادیان " در تاریخ دهم فروردین‌ماه 1344 در نیر به دنیا آمد؛ شهید مرادیان در مدت سه سال بارها به جبهه‌های نبرد جنگ عازم شد و چهار بار مجروح شد و در تاریخ 23 اسفندماه 1363 در عملیات بدر به شهادت رسید.

شهید "حسین دهقان نیری" در تاریخ سوم شهریورماه ‌ماه 1333 در نیر دیده به جهان گشود؛ وی در تاریخ هفتم اردیبهشت‌ماه 1365 درحالی‌که دیده‌بانی خط مقدم را بر عهده داشت براثر اصابت گلوله به چشمش به شهادت رسید.

لازم به ذکر است هم‌زمان با این مراسم گروه‌هایی دیگری نیز با حضور در منازل 20 تن از شهدای بخش نیر با خانواده شهدای این بخش دیدار و یاد و خاطر دلاوری‌های آنان را گرامی داشتند و از صبر و استقامت خانواده‌های شهدای این بخش تجلیل نمودند.