سرپرست فرمانداری تفت:

رشد و توسعه متوازن شهرستان توأم با رعایت شاخص‌های زیست‌محیطی

سرپرست فرمانداری شهرستان تفت گفت: توسعه و رشد اقتصادی در شهرستان تفت نباید خللی در وضعیت هوای مطلوب این شهرستان ایجاد نماید و در مسیر توسعه همه‌جانبه شهرستان ، حفظ محیط‌زیست و منابع طبیعی از اهمیت بالایی برخوردار است و برنامه‌ریزی برای توسعه متوازن شهرستان بر پایه شعار هوای پاک خواهد بود.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان تفت؛"محمد دهشیری" در  جلسه هم‌اندیشی صنعت و محیط‌زیست بیان داشت: برای داشتن هوای پاک پازل‌هایی را باید در کنار هم قرارداد تا این شعار محقق شود و پیرامون تحقق شعارهایی چون هوای پاک ، زمین پاک و حفظ منابع طبیعی در سه بعد علمی ، سنتی و معنوی می‌توان نشانه‌هایی را یافت.

سرپرست فرمانداری تفت خاطرنشان کرد: توسعه و رشد اقتصادی در شهرستان تفت نباید خللی در وضعیت هوای مطلوب این شهرستان ایجاد نماید و در مسیرتوسعه همه‌جانبه شهرستان حفظ محیط‌زیست و منابع طبیعی از اهمیت بالایی برخوردار است و برنامه‌ریزی برای توسعه متوازن شهرستان بر پایه شعار هوای پاک خواهد بود.

مقام عالی دولت در شهرستان تفت تصریح نمود:رشد نامتوازن صنایع در بعضی از شهرستان‌های استان یزد باعث آسیب به محیط‌زیست شده و مردم از این توسعه نامتوازن ناراضی هستند و این موضوع می‌تواند تلنگری برای رشد و توسعه صنایع بدون توجه به شاخص‌های زیست‌محیطی باشد.

دهشیری گفت: وظیفه مسئولان حمایت از تولید و پشتیبانی از آن است ولی این موضوع نباید منجر به آسیب محیط‌زیست شود؛ نظارت بر رعایت شاخص‌های زیست‌محیطی و حفظ محیط‌زیست و منابع طبیعی باید به‌طور اصولی صورت گیرد و غفلت مسئولان از انجام وظایف خود ممکن است منجر به فرصتی برای آسیب زدن به محیط‌زیست شود.

سرپرست فرمانداری تفت به نشانه‌های سنتی حفاظت محیط‌زیست اشاره و افزود: در طول تاریخ شاهد هم‌زیستی مسالمت‌آمیز با طبیعت بوده‌ایم ولی در دوره معاصر متأسفانه دست‌درازی‌هایی به طبیعت صورت گرفته که این روند باید اصلاح شود.

دهشیری به بعد معنوی حفظ محیط‌زیست و هوای پاک و زمین پاک نیز اشاره و گفت: آب، خاک و هوا حق‌الناس هستند و اسراف کردن و تخریب آن‌ها مصداق زائل کردن حق‌الناس است.

در این مراسم سرپرست فرمانداری تفت از مدیران واحد صنعتی در این شهرستان که شاخص‌های زیست‌محیطی را رعایت نموده و در تحقق شعار هوای پاک نقش داشته‌اند تقدیر کرد.