فرماندار تفت در محل فرمانداری با مدیرکل فنی و حرفه ای استان یزد دیدار و بر توجه به توسعه آموزش های فنی و حرفه ای و نقش آن در کمک به رشد اشتغالزایی در جامعه تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری تفت، "محمود زارع رشکوییه" در این دیدار با قدردانی از خدمات و تلاشهای فنی و حرفه ای استان یزد در کمک به توسعه و رشد آموزشهای فنی و حرفه ای در میان جوانان و جویندگان کار گفت: خوشبختانه اداره کل فنی و حرفه ای در استان با شناخت دقیق نیازها و پتانسیل های هر منطقه، گام های خوب و ارزنده ای را در کمک به مهارت آموزی جویندگان کار داشته است که این موضوع به ویژه در بخش روستایی شهرستان تفت قابل تقدیر است.

فرماندار تفت با بیان این که مهارت آموزی صرفا به آموخته های دانشگاهی جوانان محدود نمی شود اظهار داشت: سازمان فنی و حرفه ای می تواند حلقه واصل میان آموزه های علمی و عرصه های عملی باشد و راه را برای تحقق اشتغال پایدار در جامعه هموار سازد.

وی با اشاره به این که آموزشهای فنی و حرفه ای در جامعه باید توسعه یابد ادامه داد: این اقدام نیازمند فرهنگسازی لازم است تا همگان بدانند مهارت آمیزی مطابق با شرایط و نیازهای هر منطقه تا چه میزان می تواند در ایجاد اشتغال برای جوانان موثر و تاثیرگذار باشد.

فرماندار تفت با بیان این که عرصه های کشاورزی، گردشگری و دامپروری از مهم ترین محورهای توسعه ای شهرستان تفت محسوب می شود افزود: شناسایی مهارت های مورد نیاز در این حوزه ها و ارائه آموزش های کاربردی و نوین می تواند گره گشای بسیاری از مسائل شهرستان در توسعه اشتغالزایی باشد.

وی بار دیگر از نگاه توسعه ای فنی و حرفه ای استان یزد، به توسعه آموزشهای فنی و حرفه ای در مناطق روستایی قدردانی و تداوم و گسترش این روند تاکید کرد.

مدیرکل فنی و حرفه ای استان یزد نیز در این نشست با قدردانی از حمایت های فرماندار، گزارشی از فعالیت ها و اقدامات این نهاد را در شهرستان تفت ارائه کرد.