نشست شورای ترافیک شهرستان تفت به ریاست فرماندار و با حضور معاون فرماندار و جمعی از مدیران دستگاههای اجرایی در محل دفتر فرماندار برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری تفت، "محمود زارع رشکوییه" در ابتدای این نشست با تسلیت ایام سوگواری حضرت اباعبدا... الحسین(ع) و یاران باوفای ایشان، قبولی عزاداری همگان را در این ایام حزن و اندوه از درگاه حضرت دوست مسئلت کرد.

فرماندار تفت همچنین با گرامیداشت هفته دفاع مقدس و یاد و خاطره همه شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی، دفاع مقدس را امتداد حرکت الهی و مقدس عاشورای حسینی برشمرد و بر تبیین ارتباط تنگاتنگ این دو رویداد عظیم تاکید کرد.

زارع در ادامه با اشاره به آغاز بازگشایی مدارس و مراکز آموزش عالی شهرستان تفت همگام با سراسر کشور گفت: لازم است همه تدابیر لازم ترافیکی برای تسهیل در عبور و مرور شهری و همچنین توجه به رعایت نکات ایمنی ضروری برای حفظ امنیت ترافیکی دانش آموزان و دانشجویان اندیشیده شود تا این رویداد مهم در عرصه علم آموزی آینده سازان ایران اسلامی، در نهایت سلامت و امنیت صورت پذیرد.

فرماندار تفت با اشاره به اهمیت موضوع ترافیک و ارتباط تنگاتنگ این موضوع با زندگی روزمره مردم بر رفع نقاط حادثه خیز در مسیرهای مواصلاتی و گسترش فرهنگی رانندگی در جامعه تاکید کرد و گفت: حوادث ترافیکی تبعات جبران ناپذیر اجتماعی و فرهنگی دارد چرا که حوادث ناگوار رخ داده در تصادفات جاده ای خانواده های بسیاری را با مشکلات شدید اجتماعی و اقتصادی ناشی از از دست رفتن سرپرست خانواده روبرو می سازد، لذا لازم است شورای ترافیک شهرستان همچون گذشته دقت نظر بالایی در اعمال سیاست های منطقی و پیشگیرانه در عرصه ترافیکی داشته باشد.

وی بر ضرورت اعمال نظرات و دیدگاههای کارشناسانه و عالمانه در اجرای طرح های ترافیکی تاکید کرد و گفت: بهره گیری از نظرات و دیدگاههای خبرگان امر ترافیک شهری، زمینه ساز اجرای مناسب و شایسته طرح های ترافیکی خواهد شد.

فرماندار تفت در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به این که شهرستان تفت به دلیل اصالت و سابقه طولانی و همچنین ارادت و عشق وافر مردمانش به خاندان اهل بیت عصمت و طهارت(ع)، یکی از مهم ترین مراکز در برگزاری مراسم های سوگواری حضرت اباعبدا... الحسین(ع) است ادامه داد: این مسئله منجر به آن شده که همه ساله به ویژه در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی و مراسم نخل برداری، شاهد حضور خیل عظیم مردم از اقصی نقاط کشور در شهرستان باشیم. وی افزود: لذا این مسئله می طلبد تا نیروی انتظامی و همه اعضای شورای ترافیک شهرستان تدابیر و تمهیدات لازم ترافیکی را برای استقبال شایسته از عزاداران حسینی بیاندیشند تا مردم عزادار با آسودگی خاطر بتوانند از این مجالس بهره معنوی لازم را ببرند.

وی در پایان از خدمات شبانه روزی و بی وقفه راهنمایی و رانندگی و نیروهای راهداری و سایر نهادهای متولی در حوزه ترافیک صمیمانه قدردانی کرد.

در ادامه این نشست دبیر شورای ترافیک شهرستان تفت به ارائه گزارشی از برنامه ریزی ها برای استقبال از آغاز بازگشایی مدارس و مراکز آموزش عالی و فرا رسیدن دهه اول محرم پرداخت.

"محمد منتظر" بر تقویت کنترل و نظارت های لازم در حوزه ترافیک شهری و برون شهری از سوی نیروی انتظامی و سایر نهادهای مسئول تاکید کرد و نکات ضروری را در این رابطه گوشزد نمود.

در ادامه این نشست اعضاء به بیان دیدگاهها و نکته نظرات خود پرداختند و تصمیمات لازم اتخاذ شد.